בלם הפועל באר שבע, שיר צדק, קיבל באמצע השבוע הודעה ממנכ'ל הקבוצה, אסי רחמים, על כך שהוא לא נמצא בתכניות המקצועיות של הקבוצה והוא רשאי לחפש לעצמו קבוצה אחרת. צדק לא פתח את העונה בצורה טובה והפך להיות הבלם הרביעי בהיררכיה לאחר חזרתו של מיגל ויטור.

הבוקר החליט צדק לפרסם ברשתות החברתיות שלו הצהרה ששופכת אור על תחושותיו בימים האחרונים. "כשמראים לך את הדרך החוצה ממקום שהיה הבית שלך במשך יותר משלוש שנים זה כאב שקשה להסביר במלים. אבל כאב זה חלק מהחיים. כשעל הדרך מנסים להטיל ספק בכל הדברים שמגדירים אותך, ושהביאו אותך להיות מי שאתה, זה כבר משהו הזוי ולא מתקבל על הדעת" כתב.

צדק התייחס לעונה הרעה שעוברת על הקבוצה: "כמו שהיה לי חלק בשלוש אליפויות ככה גם יש לי חלק באיך שהעונה הנוכחית שלנו נראית. אף פעם לא ברחתי מאחריות. אף פעם לא ויתרתי. זה לא בלקסיקון שלי. תמיד חיפשתי להוביל, להשפיע, להיות מעורב על המגרש ומחוץ למגרש. כל מי שמכיר אותי יגיד שכרטיס הביקור שלי לא מפוצץ בכישרון יוצא דופן. אבל באותה נשימה הוא יגיד שיש לי לב, נאמנות ומנהיגות ושבכל מקום השארתי חותם"

צילום: זאב דיקמן

בהמשך, הטיל צדק פצצה: "בעונה האחרונה קורים בקבוצה הרבה דברים שלא יכולתי להישאר אדיש אליהם. במקום להעריך את האכפתיות שלי מנסים לצייר אותי כבעייתי?!? מישהו פה התבלבל.זה הזמן של כולם לעשות צעד אחורה ולשים את האגו בצד. להפסיק להאשים. לדעת למצוא את השותפים האמיתיים"

לסיום, הודה הבלם לקהל ורמז על כך שההחלטה של המועדון עדיין יכולה להתהפך: "מאז שהמועדון החליט את אשר החליט אני מקבל אינספור הודעות תמיכה שמחזקות אותי וגורמות לי להבין שגם פה בבאר שבע השארתי חותם. לא ככה רציתי לסיים פה, אבל לא אני זה שבוחר בפרידה הזו. תמיד הייתי איש של עבודה קשה ומכל משבר בדרך רק התחזקתי. רבים מכם מבקשים ממני להשאיר את הדלת פתוחה ולחזור ולהילחם כדי לעזור למועדון להתרומם מחדש. אני עדיין פה חברים. לא הלכתי לשום מקום. ימים יגידו..."

הפוסט של צדק באינסטגרם זכה לתגובות רבות, ביניהם גם תגובות מחזקות משחקני הקבוצה. חן עזרא, שגם קיבל הודעה על כך שהוא רשאי לחפש קבוצה, השיב: "כל מילה בסלע" אבל לאחר מספר דקות מחק את התגובה. בן תורג'מן, שהצטרף בתחילת השבוע לבאר שבע, הגיב באימוג'י לב אדום. שחקנים נוספים בליגה, ביניהם האקסים גיא חיימוב ומיחאי קורהוט, הביעו תמיכה גם הם בבלם.

מנגד, בהפועל באר שבע לא נשארו חייבים והגיבו מיידית לדבריו של צדק: "שיר פנה למועדון לפני חודש וביקש לעזוב. כשלא קיבל תשובה חיובית מיידית החל להתנהל בצורה שלא מתקבלת על הדעת במועדון כדורגל מקצועני. גם הוא יודע מצוין מדוע התקבלה ההחלטה לאפשר לו לעזוב"