ארבעה ימים לאחר האכזבה מול ראשון לציון, הפועל באר שבע בני שמעון אירחה הערב ל'דרבי דרומי' את מכבי אשדוד/באר טוביה והחיוך האדום חזר לפנים.

המשחק נפתח בהובלה של האשדודים 4:0, אך האדומים השיבו עם מטווח שלשות רצופות ועלו ליתרון ראשון – 4:9. הרבע המשיך להיות הפכפך ולמרות הובלה של אשדוד ברובו, באר שבע סיימה אותו ביתרון 16:17. באר שבע להטה בתחילת הרבע השני עם שתי שלשות רצופות והגדילה ל-18:23, מה שאילץ את מאמן היריבה, בראד דרינברד, לקחת פסק זמן קצת קצת יותר מדקה וחצי לאחר תחילת הרבע.

פסק הזמן פחות עזר מכיוון שהמטווח האדום מבחוץ המשיך כאשר סווינג וברון צלפו מחוץ לקשת בדרך להגדיל את היתרון ל-20:29. דונלדסון קלע מקרוב, הגדיל את היתרון לפער דו-ספרתי. כשהיה נראה שבאר שבע בדרך ליתרון מבטיח במחצית, אשדוד החלה לחזור למשחק וצימקה את הפער אבל מי שאמר את המילה האחרונה בחצי הראשון היה ג'ורדן סווינג עם שלשה גדולה שקבעה 30:40 כעבור חצי שעה של משחק.

במחצית השנייה זה לא היה כוחות

במחצית השנייה אשדוד התפרקה. ג'ורדן סווינג המשיך במומנטום הנהדר וניצח על המקהלה האדומה ומנגד הצהובים נראו חסרי אונים בעוד עשרות האוהדים שהגיעו יחד עמם ועודדו בתחילת המשחק, היו עסוקים בלגדף את השחקנים והצוות, מה שבוודאי לא הוסיף לניסיונות קבוצתם לחזור למשחק. בסיום הרבע השלישי באר שבע הוליכה בבטחה 45:68. הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד והסתיים בניצחון 70:87, אותו העדיפו רוב האוהדים מאשדוד לא לראות לאחר שיצאו מההיכל כבר במהלך הרבע השלישי.

ביום ראשון תארח באר שבע את נס ציונה במסגרת שמינית גמר גביע המדינה.

הערב בקונכייה

כדוריד: מ.כ באר שבע ברבע גמר הגביע לאחר ניצחון דרמטי

הקבוצה של אבנר דרורי ממשיכה בתקופה הנהדרת ועלתה הערב לרבע גמר גביע המדינה על חשבונה של קריית אונו. באולם בשכונת רמות נערך שחזור של המפגש בין השתיים בליגה – וגם הפעם באר שבע יצאה עם ידה על העליונה. גם היום, כמו במפגש לפני יותר משבוע, זה לא היה קל.

לאורך רוב המשחק, קריית אונו הובילה ביתרון זעום על הבאר שבעיים. מספר שניות ספורות לסיום – גידי שירי ניצל שער ריק וקבע ניצחון דרמטי במיוחד – 32:33. מחר תגלה הקבוצה מי תהיה היריבה ברבע הגמר, שייערך כבר בסוף השבוע הקרוב.