המאבק בין קבוצת הנשים של הפועל באר שבע לעירייה הוא מאבק מתמשך, ובשבוע האחרון נרשם בו פרק נוסף, כשהסאגה הגיעה עד לכותלי בית המשפט.

בית המשפט לעניינים מנהליים בבירת הנגב דן לפני שבוע בעתירה של קבוצת כדורגל נשים נגד מספר גורמים, ביניהם חברת "כיוונים" ועיריית באר שבע, בטענה לקיפוח ואפליה מתמשכת מצידה של העירייה במתן תמיכה כספית ואי קבלת שימוש במתקנים ראויים לעומת הגברים.

ראש העיר מבקר את קבוצת הנשים של הפועל באר שבע. צילום באדיבות המועדון

הדיון היה ארוך וכלל הגורמים קיבלו בו זכות דיבור. במהלך הדיון, אמר מאיר אלפסי, מנהל אגף הספורט בחברת "כיוונים", כי: "המגרשים שהבנות משחקות בהן, הן של כל קבוצות העיר, גברים ונשים, למעט אצטדיון 'טוטו טרנר'. המגרשים בפארק נחל באר שבע ישמשו למשחקים. דיברנו על האפשרות שאם קבוצת הנשים תביא הרבה קהל, אין מניעה מלהיכנס לאצטדיון גדול יותר, אבל כרגע אין צורך."

האמירה הזו עמדה בעין הסערה שהתרחשה בימים האחרונים. שלשום (שני), נדרשו בקבוצת הנשים להזין אצטדיון לקראת משחק הבית במסגרת הפלייאוף התחתון מול בנות נתניה, שאמור להתקיים ביום חמישי. לאחר שיח עם הגורמים בחברת "כיוונים", נאמר כי המגרש היחיד שפנוי הוא אצטדיון "טוטו טרנר" ואכן כך הוזן. בפרסום הרשמי שהוציאה ליגת העל לנשים, נכתב כי המשחק יתקיים באצטדיון המפואר.

כשפנינו לגורם בכיר בהנהלת קבוצת הנשים מספר שעות לאחר הפרסום, הוא נשמע סקפטי: "עוד לא ברור האם המשחק יתקיים בטרנר. אנחנו נשמח מאוד, אבל בעירייה עושים הכול כדי שלא נשחק שם. למרות שאמרו לנו שכל המגרשים האחרים תפוסים, אני מאמין שבסוף המשחק לא יתקיים ב'טוטו טרנר. למה זה ככה? שאלה טובה. לדעתי, הכול ענייני אגו, אבל מי שצריך לתת תשובה זו העירייה".

מה מפריע להם אם הן ישחקו פה? צילום: אולטרסאות'

באורח פלא, נבואת הזעם התגשמה. אתמול (שלישי) נמסר לאנשי הקבוצה מטעם אנשי חברת "כיוונים" כי המשחק לא יתקיים ב'טוטו טרנר' אלא במגרש החדש בפארק נחל באר שבע. "מי מגיע למגרש הזה? למה זה מגיע לנו? ב'כיוונים' אומרים לנו שגם קבוצות מ.ס ומכבי באר שבע גברים משחקות במגרש הזה. סליחה?! הם בליגות ב' ו-ג'! אנחנו בליגת העל! נאבקות על הירידה. איך אפשר להשוות?" טענו בכעס במועדון.

בקבוצת הנשים לא מתכוונים לוותר ואף איימו על פניית לערכאות משפטיות, אך ספק אם הדבר יועיל, שכן המשחק צפוי להתקיים מחר. למרות שהועברו לחברת "כיוונים" מספר שאלות מפורטות אשר ביקשו לענות על הדברים שהובאו בכתבה, מהחברה נמסרה תגובה לקונית קצרה וזו לשונה: "עיריית באר שבע מעמידה לשימוש הקבוצה מגרש ראוי ומתאים לדרישות ההתאחדות לקיום משחקי כדורגל נשים בליגת העל".