פרסום ראשון: האצטדיון הוותיק ימשיך לעמוד על תילו גם לאחר ה-31.12.2018, התאריך שיועד להריסתו.

גורם אשר מעורה בפרטים סיפר כי קבוצת הפועל באר שבע ביקשה מהחברות י.ח דמרי ואזורים, אשר אחראיות על פרוייקט המגדלים היוקרתי שאמור לקום על חורבות וסרמיל, לשקול את האפשרות לא להרוס את המגרש.

אותו גורם גילה כי חברות הבנייה מתכוונות להיענות בחיוב לבקשת אלופת המדינה. נכון להיום, המועד החדש שבו אמורים לעלות דחפורים על האצטדיון שנמצא בין שכונה ב' לשכונה ה', הוא סיום עונת הכדורגל הנוכחית – מאי 2019.

 אצטדיון וסרמיל. צילום: ויקיפדיה

הסיבה העיקרית לבקשת באר שבע קשורה בקבוצת הנוער של המועדון. בשלב זה, מתכוונים במועדון להשאיר את הקבוצה בוסרמיל, הן לאימונים והן למשחקים. זאת בניגוד לתכנון המוקדם, שייעד לקבוצת הנוער מתחם אשר לא נמצא באזור אצטדיון וסרמיל.

בחברות הבנייה לא ממהרים לבנות את המגדלים שאמורים לקום במקום האצטדיון. בימים אלה נבנים מספר מגדלים אשר נמצאים בסמוך לוסרמיל כחלק מפרוייקט "סנטרל פארק 17", אך הקבלנים לא רואים בהריסת וסרמיל אקט דחוף, ולא מתנגדים להישארותו על פני הקרקע.

מכיוון שישנה הסכמה בין שלושת הגורמים שמעורבים בנושא, מסתמן כי הריסת האצטדיון תישקל מחדש שוב לקראת סוף עונת הכדורגל הנוכחית. לאור ניסיון העבר, לא מן הנמנע שגם אחרי מועד זה, האצטדיון המיושן עדיין יכניס בשעריו המתקלפים אוהדים.

ובנתיים – מצוקת מגרשים רצינית בבירת הנגב

חמש קבוצות כדורגל בעיר באר שבע נאלצות בימים אלה לשחק על שני מגרשים בלבד. אם נוציא מהמשוואה את הפועל באר שבע שמשחקת אך ורק באצטדיון 'טוטו טרנר', תחשף תמונת מצב עגומה: ארבע קבוצות צריכות לחלוק את אצטדיון וסרמיל.

הקבוצות הן: מ.ס באר שבע (ליגה ב' דרום ב'), מכבי באר שבע (ליגה ג' דרום), מ.כ באר שבע (ליגה ג' דרום) והפועל 'השלושה' באר שבע (מוליכת ליגת העל לנוער). בעבר שיחקו הקבוצות במגרשי רייסר, הצמודים לאצטדיון 'טוטו טרנר', אך בעקבות מעבר הפועל באר שבע למתחם 'הבית האדום', מגרשים אלה משמשים רק את אלופת המדינה.

מרבית משחקי ליגה ב' וליגה ג' מתקיימים ביום שישי, כך שכמעט כל שבוע נוצרת התנגשות עבור הקבוצות החובבניות. בעקבות כך, קבוצת מ.כ באר שבע חויבה להחליף פעמיים ביתיות העונה – בתוך שלושה מחזורים. המצב שנוצר הוא אבסורדי: שלושת משחקייה הראשונים של הקבוצה שוחקו בחוץ, למרות שהגרלת המשחקים המקורית ייעדה להם שני משחקי בית.

הסיבה למצוקה היא העיכוב בבניית המגרשים בפארק נחל באר שבע. הקומפלקס שנבנה אמור לשמש את מועדון מ.ס באר שבע, החל מקבוצת הבוגרים ועד לקבוצת הילדים, אך יכול לתת מענה גם לקבוצת הבוגרים של מכבי באר שבע וגם לקבוצת הנוער של הפועל באר שבע, שצפויה לשחק בו לפחות מספר פעמים במהלך העונה, משום שבמתחם יוקם מגרש עם עמדת שידור.