רוביק דנילוביץ': "אני במסע של דייטים, רוצה להתחתן"ראש העיר רוביק דנילוביץ' חושף את סיפורו ועונה גם על שאלות אישיות. על אמו שנפטרה בפתאומיות, על אחיו שמתמודד עם ההתמכרות, על הפוליטיקה, וגם על חיי הרווקות בגיל 47

מאז נבחר ב-2008 צבר לעצמו רוביק דנילוביץ' קהל תומכים רב ולא בכדי. בעשור האחרון ראתה העיר תנופת פיתוח, בין אם בנדל"ן, בתעשייה ובטכנולוגיה וסייבר. ב-2013 גרף רוביק את העיר בסערה עם כ-92% מקולות המצביעים. עד היום זוכה ראש העיר לאהדה רבה, עם ביקורת לסירוגין הקשורה לרוב בצביונה של העיר באר שבע.

צילום מסך מתוך: אנשים, קשת 12

מי אתה רוביק דנילוביץ'?

רוביק דנילוביץ' גדל בשכונה ג' הותיקה בדירה של 44 מ"ר. אמו רחל ז"ל, היתה אחותו של חיים כהן, מגדולי השחקנים של הפועל באר-שבע בכל הזמנים, אביו של רוביק, אלי, היה פועל בניין ובהמשך התקדם לתפקיד מנהל עבודה. רוביק הוא השלישי מבין ארבעה אחים: יואל האח הבכור, גיא, רוביק, ואופיר בן הזקונים, שלאחר שנולד עברו המשפחה לדירה מעט מרווחת יותר. רוביק החל את דרכו באחת השכונות הוותיקות בעיר, ועשה הרבה כדי להתקדם ולהיות אותו ראש עיר נערץ אותו אנו מכירים כיום.  

אמו של רוביק, עמוד התווך בבית כפי שהגדיר, נפטרה במפתיע לפני כ-12 שנה, כשהייתה רק בת 64. בריאיון ששודר אמש בתוכנית "אנשים" בערוץ 12, סיפר דנילוביץ' על אמו "אמא הייתה דמות משמעותית בחיי, קטנה וצנועה, אבל עמוד תווך בלתי רגיל" סיפר רוביק ותיאר את היום האחרון בו ראה אותה "לקחתי אותה לאוטובוס בתחנה המרכזית בבאר שבע, נסעו לצפון. התחבקנו והתנשקנו. בערב ישבנו אני, אבא שלי ואחי, היה משחק כדורגל, ואז הטלפון צלצל". באותם רגעים, קיבל דנילוביץ' את הבשורה הקשה "על הקו הייתה החברה שלה. 'רוביק קח את הרופא היא אמרה לי'. אני אומר לה 'רופא?' ". ואז פנה אל רוביק הרופא ואמר לו "אתה הבן?" וזה השיב בחיוב, אז נאמר לו "אני מצטער, אמא שלך נפטרה". "לא יכולתי לראות תמונות שלה בשנים הראשונות. היו מזעזעות אותי" סיפר דנילוביץ'. "זכרתי אותה כמו באותו יום שלקחתי אותה לאוטובוס".

"אני גאה בו כי הוא מתמודד"

אחיו של דנילוביץ' מתמודד עם התמכרות לסמים מגיל צעיר, אך כשנשאל דנילוביץ' האם התבייש בו, השיב ההיפך הגמור "כשאתה ילד יש לך תחושה שזה מטיל כתם. אתה מתכחש, מתבייש ולא רוצה לשמוע. כשאתה קצת מתבגר, אתה מבין עד כמה משפחה נמדדת בחוסן וביכולת להיות ביחד ברגעים היותר מורכבים. אני גאה באח שלי כי הוא מתמודד, בגיל יותר מ-50".  

החלום שנגוז "שוק טוטאלי"

רוביק דנילוביץ', היום ראש העיר של באר שבע, היה בצעירותו כדורגלן מקצועי בקבוצת הנוער של "הפועל באר שבע" ואף שימש כקפטן הקבוצה. "הייתי צריך לקחת שני אוטובוסים כדי להגיע לאימון. הייתי מדמיין איך אני עולה על המגרש ואיך הקהל מריע". זמן קצר לאחר מכן בשנים 1989-1990 שיחק דנילוביץ' בקבוצת הבוגרים של "הפועל באר שבע", אך החלום לשחק בבוגרים התנפץ "זה היה שבר, שוק טוטאלי, פתאום הכל מתנפץ לך ברגע אחד".

צילום מסך מתוך: אנשים, קשת 12

אם לא כדורגל אז פוליטיקה

דנילוביץ' נאלץ לחשב מסלול מחדש, ומצא עצמו, אולי במכוון אולי במקרה, לוקח חלק בפעילות פוליטית. אך לא מדובר בדבר זר עבורו. עוד כשהיה תלמיד בבית הספר "תומר" בעיר, היה נחוש להוביל ולהנהיג. ההחלטה הפוליטית הראשונה שלו הייתה להקים רשימה בבית הספר בשם ב"ק – בקש קבל. דנילוביץ', כידוע בעל אהבה לכדורגל, קבל על כך שלא היו שערי כדורגל בבית הספר, אלא רק מגרש כדורסל. במהרה, הצליח דנילוביץ' להביא לבית הספר גם שערי כדורגל מברזל, ולשחק כפי שאהב.

למרות שסיים את התיכון ללא בגרות, דנילוביץ' בחר לרכוש השכלה גבוהה. הוא למד היסטוריה ומדעי המדינה במכללת קיי. לאחר מכן, המשיך את לימודיו האקדמאיים באוניברסיטת בן גוריון שם למד תואר משולב של לימודי מדינת ישראל ופוליטיקה וממשל. במהלך לימודיו הקים את התא הפוליטי-חברתי "אופק", והחל בפעילות פוליטית בתוך הקמפוס, על אף שזו נאסרה על ידי האוניברסיטה. בהמשך נבחר רוביק למועצת הסטודנטים של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון. תא "אופק" אותו הקים רוביק דנילוביץ' הוא כיום אחד התאים הפוליטיים-חברתיים הבולטים באוניברסיטת בן גוריון.

רוביק ילך לפוליטיקה הארצית?

דנילוביץ' נכנס אל החיים הפוליטיים ושימש טרם היבחרו לראשות, כסגנו של ראש העיר דאז יעקב טרנר "כשנבחרתי להיות סגן ראש עיר אמא שלי אמרה לי 'תזכור שנבחרת להיות משרת של הציבור'. כל אדם שמגיע אליך, תפתח לו את הדלת ואת הלב". וכך עשה, דנילוביץ' צבר פופולריות רבה והחליט להתמודד ב-2008 בבחירות מול ראש העיר דאז יעקב טרנר, אותו ניצח ברוב של 60% מהקולות. דנילוביץ' נבחר לראש העיר ה-8 של באר שבע, והראשון שגדל בה.

מאז נבחר, הפך דנילוביץ' את באר שבע למותג בינלאומי "כשהייתי ילד זו הייתה עיר של גמלים. היו קוראים לנו בעבר 'חיות הנגב'. פתאום באר שבע היא בירת סייבר בינלאומי. עיר של חדשנות, תיאטרון, שחמט. זה הכל בראש של האנשים. לדמיין, לחלום, להאמין, לבוא מאהבה".

רוביק, שבעבר התפקד למפלגת העבודה, זוכה לאהדה רבה מתושבי העיר, רבים מהם מצביעים ליכוד. תושבים רבים חוששים מעזיבתו לפוליטיקה הארצית, אך לא נראה שלשם הרוח נושבת "אני מכיר כל סמטה בעיר הזו לדבריו. אוהב את העיר ואת תושביה. עמדתי בשנים האחרונות בפני פיתויים שונים, למה כולם חייבים להיות ראש ממשלה? שרים? התרומה שלי זה איפה שאני נמצא היום. אני מסתכל קדימה, להפוך את הנגב לאזור הביקוש הבא של מדינת ישראל"

על מפלגת העבודה, שבעבר היה רוביק תקוותה הגדולה בנגב, אמר דנילוביץ' שהם "לא מבינים שחלו שינויים דרמטיים. צריך להפסיק עם ההלקאה העצמית שמדינת ישראל לא בסדר. כשהייתי צעיר היו הסכמי אוסלו והיינו בטוחים שתיכף מגיע השלום". אלא שהשלום לא הגיע והמלחמה נמשכת עד היום "הם חבורה של רוצחים שם, רוצים לחסל אותנו. חייבים להיות חזקים תמיד ולא בכל מחיר. לא יכולים לשחק ברולטה רוסית, ליהודים יש מדינה אחת".

	 צילום מסך מתוך: אנשים, קשת 12

"אני במסע של דייטים, רוצה להתחתן"

הייתם בטוחים שלאדם כה נחוש ומוביל, הנתפס כסוג של ביבי נתניהו של באר שבע, עם כהונה בלתי מעורערת, תהיה צמודה גם שרה נתניהו שכזו, צמודה ותומכת. אך לא כך הדבר, רוביק דנילוביץ', בן 47, רווק, ועדיין מחפש אהבה. כך כפי שסיפר אמש בתוכנית "אנשים" בערוץ 12. "במערכת הבחירות הראשונה אמרו עליי דברים. רווק בגיל 37? בדרום? אולי הוא... הומו?" שחזר דנילוביץ' והדגיש "אני אוהב נשים, אני במסע של דייטים, אני רוצה להתחתן ואעשה זאת בדרכי. לא מה שהחברה אומרת, לא לחץ חברתי. להקים בית זה חתיכת פרויקט". סיפר דנילוביץ' בתוכנית "אנשים".

דנילוביץ' אף סיפר על מקרה בו קיבל ממישהי מפורסמת הצעה מעניינת "הייתה מישהי מאוד מפורסמת שפנתה אליי. היא לא מבאר שבע. אנחנו ידידים המון שנים. ואמרה לי 'אולי נעשה ילד ביחד?' חייכתי בבישנות ואמרתי לה 'אני רוצה בית חם, תומך, אוהב, ריחות של תבשילים ביום שישי, נרות שבת. בסופו של דבר זה יקרה, ובדרך שלי".

כפי שפירט דנילוביץ', הוא דואג לייצר לעצמו זמן גם בחיים האישיים "אני במסע של דייטים" תיאר, אך לא פירט כיצד נשים נוהגות להתחיל איתו וציין כי למרות היותו בתפקיד ציבורי "בחיים האישיים שלי אני בסך הכל רוביק, אני שמרן, סולידי וביישן". בחיים הציבוריים לעומת זאת תיאר "אני מאוד הרפתקן, פנטזיונר וחושב שיכול לממש ולהגשים הכל".

בהתחשב בשאיפות ובהישגים הגדולים שרשם דנילוביץ' בשנים האחרונות, כמו גם חלומות רבים, אנו - מערכת וצוות הכתבים של "באר שבע נט", מאחלים לראש העיר שיגשים את חלומו – למצוא אהבה ולהקים משפחה.

הריאיון המלא של רוביק דנילוביץ' עם קרן אוזן, לשעבר סמנכ"לית השיווק של רדיו דרום ואשת תקשורת, שודר אמש (30.7) בתוכנית "אנשים" בערוץ 12.

לצפייה בריאיון המלא

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה