שיר ביטון בראיון מיוחד על הדרך מכוכב נולד ועד היוםהיא כיכבה בכוכב נולד, שם הכירה את בעלה שהיום הגרוש שלה, היא אמא לשני בנים ובעיקר היא אישה שיכולה למלא את כולנו באנרגיות שלה שמביאות אווירה של חופשיות ושמחת חיים באופן מעורר השראה. שיר ביטון בראיון מיוחד לבאר שבע נט על הדרך מ-2005 ל-2020

שיר ביטון, במקור מדימונה, פרצה לתודעה כשנבחרה לפייבוריטית של העונה השלישית של 'כוכב נולד' לשנת 2005 והגיעה לגמר הגדול. שם, בפאתי התוכנית, היא הכירה את החבר המועמד, עמרי רוטברד, התאהבו והפכו לזוג הכי סוויטי בתעשייה - רומן שסוקר רבות עד לחתונה, שני בנים וחיים בורגנים בגן יבנה, עד לידיעה שרעשה: לאחר 14 שנים של זוגיות מתוקשרת, החליטו השניים להפריד כוחות.

אז מה קורה עם שיר היום? אחרי שינויים רבים בחייה, היום היא קורנת וחופשיה באופן מעורר השראה. "זה קרה מאוד לאט ולא בבום" שיתפה על השינוי "מאז ההיריון של איתי אני מתעסקת בתזונה וחדרי כושר וחוקרת את המזון, הורדתי מוצרי חלב, עברתי לסגנון חיים בריא עם אימונים, למדתי לאפר בשביל הפאן ועכשיו גם למדתי עיצוב גבות".

היא עדיין חיה בגן יבנה עם שני בניה איתי ואסף, לא רחוק מאבי ילדיה, שיחד הם מגדלים את הבנים לעולם של אהבה וחברות, גם אם בנפרד. היא מלמדת במשרה מלאה, מרצה בבית הספר למוסיקה – הקריה האקדמית אונו, עובדת עם להקות צבאיות בסדנאות "המקצוע בחר אותי ואני חיה על מלא" משתפת ונזכרת בתחילת הדרך "אני יכולה להגיד שהמורה שלי דאז רחל הוכמן, המורה הכי גדולה בארץ, שהכשירה אותי בגיל 21 ולא הבנתי למה בחרה בי ואמרה אני אכשיר אותך, כי היא ראתה בי משהו שהוא נכון לי, היום כאישה בגיל 37 שחיה על מלא בשיא ההגשמה, אני בערוץ של אושר עילאי מהדבר הזה". 

שיר ביטון | צילום: דביר גיחז

איך את משתלבת בקורונה טיים?

"בסגר הראשון ביקשו שאעשה "זומים" וזה חיזק אותי כמו שחיזק את התלמידים, אבל מבחינה מוסיקלית הרגשתי שזה מקשה עליי מקצועית. לכן, בסגר השני לא הסכמתי לקבל "זומים". אמרתי זה המצב וצריך להרפות. המקצוע שלי לא מאפשר פרונטליות ואני אשחרר. יהיה בסדר וברוך השם פרנסה משמים. אין לי תלונה אחת".

איך משתלבים חיי הריצות כשאת אמא לשני בנים?

"כשהבנים איתי אני קמה מוקדם וצריכה להכין אותם. להגיד לך שזה פשוט? בכלל לא. אבל אני עולה לאוטו וחמש דקות אומרת רק תודה. תודה על האוטו, תודה על הדלק, תודה על הרגל שלוחצת גז, שהילדים שהם בריאים, תודה על התלמידים, על אמא שלי, על האור, על הכל ואז שמה מוסיקה פול ווליום שעה בפקקים ועושה לעצמי הופעות, מרימה לעצמי עם ביונסה ועפה על החיים. באה במצב רוח לתלמידים, חוזרת הביתה עם פול אנרגיה יותר. גם מתאמנת בבית בשעה עשר בלילה, קניתי את כל המכשירים ומדמיינת שאני ג'י לו".

עדיין מחכים לך הכרטיסים שקנית להופעה של סלין דיון בארץ?

"קניתי שני כרטיסים לשורה הראשונה, קניתי לשני התאריכים, אם היא לא תבוא שנה הבאה היא עוד תשמע ממני, אני אגיע עד אליה. שולה דהן קראנו לה בדימונה, ואני עד שלא אפגוש את האישה הזו ואשיר איתה, העיגול הזה לא יהיה שלם. אני ארדוף אחריה עד שזה יקרה".

שיר ביטון | צילום: דביר גיחז

בגיל 37 שיר היא כבר על תקן רווקה מבוקשת. היא לא לחוצת חתונה וחמסה חמסה היא אמא לשני בנים "לא רוצה יותר למרות שאמא שלי אומרת לעולם אל תגיד לעולם" פשוט טורפת את החיים ולא ממהרת לשום מקום "רק נעים, שמח וכיף" מודה על עצמה "אני קוראת לזה אשקלונה ויש לי צמיד להתגלץ' בכל המגלצ'ות. עפה על החיים ואין לי ממה להיות בלחץ. עשיתי קריירה, מוסיקה, אמנות, הבנים איתי, לא חייבת להוציא סינגל, פרנסה וכבוד יש לי".

לנו תמיד זה היה נראה שאת ועומרי זה לנצח "אף אחד, כולל ההורים והאחים, לא יודע יותר טוב מבני זוג, שהם הולכים לישון במיטה, בינם לבין עצמם, מה קורה בבית. אני יכולה להגיד שעומרי הוא אבא נפלא, אדם נפלא ואני פשוט חושבת שגם לאנשים הכי אוהבים נגמרת האהבה. בן אדם שהכרת בגיל 22 בגיל 34 זה לא אותו אדם, כמו על עצמך. לפעמים זוגיות לא צומחת ביחד. מאבדים כיוון וזה בסדר להגיד לא מתאים. פעם היה נהוג להישאר בשביל הילדים, היום זה לא. אני ועומרי סיימנו בהבנה שצריך להגיד היה טוב וטוב שהיה, לא מחכים שיהיה רע".

תהליך קשה לכולם "גרושים זה תמיד דבר כואב, כי מפרקים בית, אבל המגשרת אמרה בשבע פגישות שלנו שלא היה לה כאלה גרושים והיא גאה באיך שסיימנו. לא היה קל לילדים וכל אחד סוחב על עצמו את הדברים שלו, אבל הם יודעים שזה מה שבחרנו לנכון".

התאהבת מאז?

"באינסטגרם הפרופיל שלי חשוף ואני משתפת מלא, אבל לא יודעים עליי שליש ממה שקורה באמת. נעים לי כרגע, טעים לי וכיף לי ואי אפשר לא לצפות ממני לחגוג את החיים".

מחפשת להכיר?

"לא שלא מחפשת ולא שכן מחפשת, הידיים שלי תמיד פתוחות לכל חוויה שתבוא. אם זה נכון לי ואכיר בן אדם מהמם, חכם ומבריק שיעשה לי את זה - למה לא? אני בן אדם שאוהב ורק רוצה לאהוב ואם יבוא מישהו שווה, למה לא?".

רק לא מהתחום?

"אין חוקים, רק מישהו שידגדג לי ברגליים".

שיר ביטון | צילום: דביר גיחז

ואיך את רואה את עולם התרבות שנדחק לאחור באישור הממשלה? בטח יש לך חברים זמרים במצב לא הכי קל.

"אני מוקפת בכל הגוונים של התעשייה, גם מהצד כמורה וגם עם חברים שלי, זמרים מוכרים ומוכרים פחות, ורואה מה קורה להם, חלק עושים מופעים פרטיים, אבל יכולה להגיד שיש אנשים שביום אחד הורידו להם השלטר ברמה של כסף, טיסות ,רכבים, כסף, דירות בתל אביב, משכורות הלוואי עליי ועליך. אנשים חיוביים ושמחים שרואים את המקצוע כבר שמונה חודשים סגור הרמטי בלי אופק, ברמה הכלכלית, לפעמים הציבור לא מבין מה זה שאדם מאבד את המקצוע שלו והופך לאחרון בסדר עדיפויות. רואים אנשים נכנסים בערמות לקניונים ולאולמות לא נמצא פתרון? זה לא הגיוני. מקווה שמישהו יתעורר ויבין שעם ללא תרבות הופך להיות עם שאוכל את עצמו. בלי תרבות אין מזון לנשמה וכשהנשמה לא מקבלת מזון היא מחפשת אוכל במקום אחר ויש הרבה צרות. הלב שלי כואב על החברים וגם עלי, המון פרויקטים נתקעו".  

ומה עם סינגל משלך, לחזור לתודעה?

"זה כבר לא בוער בעצמותי. כשיצא האלבום שלי וראיתי את כל ההלוואות מהבנק, העיסוק בפתיחת קופות, הדרך, קליפים, לא מרגישה כאמא וכמורה שזה הדבר הנכון כרגע, זה לא אני. יכול להיות שיבוא לי ואני אעוף על זה, אבל לא כמרוץ החיים. אני קודם כל שירי של עצמי ואמא שלי איתי ואסף ואין כוח למלחמות של השמעה ורייטינג, רק רוצה לחיות בשמחה. תשאלי אותי מה אני הכי רוצה להיות שאהיה גדולה? להיות שמחה".

ומה התוכניות של שיר לעתיד? היא מספרת "את השינוי הגדול שלי עשית בגיל 35" אבל מי יודע מה העתיד יביא איתו? אנחנו בטוחים שעם אנרגיות כמו שלה יהיה שמח!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה