רוביק חוגג 48: מה אתם לא יודעים על ראש העיר שלכם?

$(function(){setImageBanner('5a566c03-ffc1-4252-9b02-3c543bff0a33','/dyncontent/2022/6/27/de782219-77bb-4e00-a3af-f42c8c294a32.jpg',14822,'דיזיין 722 אייטם',525,78,false,33920,'Image','');})

ראש העיר רוביק דנילוביץ' חוגג היום את יום הולדתו ה-48, שנים בהן השקיע רבות למען העיר באר שבע. אבל מה אתם לא יודעים על ראש העיר שלכם? המון מזל טוב רוביק!

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' חוגג היום את יום הולדתו ה-48, שנים רבות בהן השקיע מאמצים לפיתוח העיר באר שבע בשלל תחומים.

ראש עיר שבבחירות האחרונות השיג רוב מוחץ של 92% מקולות הבוחרים, ידוע כראש עיר קשוב לתושביו, אבל מה אתם לא יודעים על רוביק דנילוביץ', ראש העיר שלנו?

מתוך דף הפייסבוק של רוביק דנילוביץ'

10 דברים שחלקכם אולי לא יודעים על ראש העיר רוביק דנילוביץ'

רוביק התחיל כמו הרבה מהתושבים - מלמטה

רוביק דנילוביץ' לא נולד להורים עשירים. הוא גדל בשכונה ג' הותיקה בדירה של 45 מ"ר. אמו רחל ז"ל, היתה אחותו של חיים כהן, מגדולי השחקנים של הפועל באר-שבע בכל הזמנים, ומלך השערים שלה בעונת העלייה הראשונה לליגה הבכירה ב-1965. אביו של רוביק, אלי, היה פועל בניין ובהמשך התקדם לתפקיד מנהל עבודה.

רוביק הוא השלישי מבין ארבעה אחים: יואל האח הבכור, גיא, רוביק, ואדיר בן הזקונים, שלאחר שנולד עברו המשפחה לדירה מעט מרווחת יותר. רוביק החל את דרכו באחת השכונות הוותיקות בעיר, ועשה הרבה כדי להתקדם ולהיות אותו ראש עיר נערץ אותו אנו מכירים כיום.  

רוביק דנילוביץ בן שנה, עם אימו רחל ז"ל.

רוביק היה קפטן "הפועל באר שבע"

רוביק דנילוביץ', היום ראש העיר של באר שבע, היה בצעירותו כדורגלן מקצועי בקבוצת הנוער של "הפועל באר שבע" ואף שימש כקפטן הקבוצה. זמן קצר לאחר מכן בשנים 1989-1990 שיחק דנילוביץ' בקבוצת הבוגרים של "הפועל באר שבע".

פוסט שהעלה בלם הפועל באר-שבע בעבר, חיים אמזלג. מראה את הקבוצה באותן שנים. שורה ראשונה מימין: שלום שריר (מאמן כושר), מאיר עזרן, ריקרדו קציוני, אלי אוזן ז"ל,רפי בן חמו, אלי ויצמן, שלמה אילוז, אבי חיון, שמעון שנהר ז"ל. שורה אמצעית: אפרים דוידי, ניסו אביטן, אמיר אביגדור, שמעון ביטון, חיים אמזלג, משה אמסלם, אורון גונן. שורה תחתונה: קובי טובול, יוסי אביטן, אבי ליברמן, אסי רחמים, סתיו אלימלך, ואדוני ראש העיר- רוביק דנילוביץ.

מזהים את כולם? מתוך הבלוג של אריה רפפורט ז"ל 

היום ראש עיר, פעם- מש"ק משמעת

רוביק דנילוביץ', אותו ראש עיר חייכן שכולנו אוהבים, שירת בצה"ל כמש"ק משמעת בבסיס שדה תימן הסמוך לבאר שבע והיה צריך להיות רציני ולהשליט סדר בחיילי הבסיס. אף אחד לא ידע ש-20 שנה לאחר מכן אותו מש"ק משמעת רציני יהפוך להיות ראש עיריית באר שבע.

ממקימי התא הפוליטי הגדול באוניברסיטת בן גוריון

רוביק דנילוביץ' לקח חלק בפעילות פוליטית מגיל צעיר. על אף שלא הייתה לו תעודת בגרות זה לא הפריע לו ללמוד היסטוריה ומדע המדינה במכללת קיי. לאחר מכן, המשיך את לימודיו האקדמאיים באוניברסיטת בן גוריון שם למד למד תואר משולב של לימודי מדינת ישראל ופוליטיקה וממשל.

מקבל את פרס הכנסת לעיר המתנדבת בישראל ממי שלימים יהיה נשיא המדינה, רובי ריבלין

במהלך לימודיו באוניברסיטת בן גוריון הרחיב רוביק את אופקיו והקים את התא הפוליטי-חברתי "אופק", והחל בפעילות פוליטית בתוך הקמפוס, על אף שזו נאסרה על ידי האוניברסיטה. בהמשך נבחר רוביק למועצת הסטודנטים של אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון. תא "אופק" אותו הקים רוביק דנילוביץ' הוא כיום אחד התאים הפוליטיים-חברתיים הבולטים באוניברסיטת בן גוריון, והגדול ביותר בהיקף חבריו.

ויקום המלפפון ויכה את הגנן

חלק מהדור הצעיר אינו זוכר את התקופה שלפני רוביק דנילוביץ'. רוביק שימש במשך שנים סגנו של ראש עיריית באר שבע לשעבר יעקב טרנר, שכיהן 10 שנים בתפקידו עד 2008. לקראת הבחירות לראשות העיר ב2008, הסקרים הראו פופולריות רבה של רוביק על טרנר הוותיק, אך טרנר החליט בכל זאת לרוץ לבחירות לקדנציה נוספת. רוביק דנילוביץ' התמודד מולו ולאחר מערכת בחירות תוססת ניצח ברוב של 60% מקולות התושבים, והפך להיות ראש העיר של באר שבע.

קרא לאיצטדיון על שמו אז אפשר לומר שהם פיטים. צילום יחצ

הקים את מרכז הצעירים ואת בית הספר למשחק "גודמן"

רוביק דנילוביץ' פעל במהלך השנים לפיתוח התרבות והפנאי בעיר באר שבע. כך לדוגמא, במהלך השנים הקים את אחד ממרכזי התרבות המוכרים בהם, "מרכז הצעירים" שמארח מידי שבוע אמנים ויוצרים מבאר שבע ומרחבי הארץ. כמו כן, הקים רוביק יחד עם שמוליק יפרח ורפי ניב את בית הספר למשחק "גודמן", אחד מבתי הספר למשחק המצליחים בארץ. בנוסף היה שותף גם להקמת להקת המחול "קמע" יחד עם דניאלה שפירא ותמיר גינץ.

ביטל את חטיבות הביניים וקידם את רמת החינוך בבאר שבע

חלקכם אולי זוכרים את הימים בהם בתי הספר היו מתחילים בכיתה א' עד כיתה ט'. אך כשקיבל רוביק את תיק החינוך בעירייה, הכל השתנה. דנילוביץ' פעל לביטול חטיבות הביניים בעיר, מיזג ואיחד בתי ספר קטנים בעיר במטרה לאפשר לתלמידים מגוון רחב של מגמות ושעות לימוד רבות יותר. במסגרת המיזוג הורה רוביק על סגירת מספר בתי ספר בעיר כמו בית הספר היסודי ע"ש זלמן שז"ר, ובית הספר מקיף ד' בו למד והתחנך, צעד שעורר רגשות מעורבים בקרב התושבים. בנוסף, במהלך כהונתו כמחזיק תיק החינוך הקים ביחד עם ד"ר חפצי זוהר את בית הספר "מעוף", בית ספר למחוננים ומצטיינים בעיר באר שבע.


בהחלטה אחת – הציל את חייהם של עשרות

כשפרץ מבצע "עופרת יצוקה" ב-2008 נאלץ דנילוביץ' לקבל החלטה האם לקיים לימודים בעיר באר שבע. מערכת הצופרים לא הייתה תקינה, המקלטים לא היו מוכנים והציבור לא היה מתורגל, ולכן נאלץ רוביק לבטל את הלימודים למחרת בבוקר, החלטה שהתבררה כהרת גורל.

למחרת בבוקר, בשעה 08:10, בלי שום התרעה, נחת טיל בכיתה ט' בתיכון בבאר שבע. אותו טיל היה יכול לפגוע קשות בתלמידים שהיו אמורים ללמוד בכיתה באותם רגעים. כך, באותה החלטה שקיבל רוביק שעות קודם לכן, הציל את חייהם של עשרות תלמידי בית הספר.

תקופת הטילים הנוראית. צילום מסך: חדשות 2

הבריז מדייט בגלל ירי רקטות, אך התגלה כרומנטיקן

ב-2012, כשהחל שוב ירי רקטות בלתי פוסק אל באר שבע וערי הדרום, היה אמור לצאת רוביק לדייט עם סטודנטית אותה פגש לאחרונה. מה שהוא לא ידע זה שהתוכניות שלו עומדות להשתבש, כשיום לפני כן ה-14 לנובמבר, חוסל רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי, מה שהביא לחידוש ירי הרקטות של חמאס לעבר ישראל.

בעקבות ירי הרקטות נאלץ רוביק להתקשר ולבטל את הדייט. באמצע כל ההמולה, ביום חמישי אחר הצהריים, תפס רוביק רגע קטן, רץ למכוניתו, לקח פתק ועט, וכתב במהירות ברכה רומנטית לבחורה אותה היה אמור לפגוש, ושלח אותו יחד עם זר פרחים, שעה לאחר מכן הגיעה ממנה הודעה המודה לו בהתרגשות.

בנות- הוא רווק! צילום: עמוד הפייסבוק של רוביק דנילוביץ'

רוביק דנילוביץ' - רווק מבוקש ומחפש אהבה

ב-2013 אמנם ניהל רוביק זוגיות עם אקדמאית מאוניברסיטת בן גוריון בשם לירז שוורץ, אך מאז נפרדו השניים ונראה כי תשומת הלב שלו מופנית במלואה לעיר באר שבע. מכל הדברים שאפשר לאחל, נאחל לרוביק שימצא זוגיות טובה ובריאה עם מישהי שתאהב את ראש העיר לפחות כמו שאנחנו התושבים אוהבים אותו, כך שיוכל לממש את אחד מרצונותיו הגדולים ביותר עליהם דיבר לאורך השנים – להקים משפחה.

ממערכת וצוות הכתבים של "באר שבע נט" – מזל טוב רוביק דנילוביץ'!

 


 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected] $(function(){setImageBanner('126a4691-5b42-4eb3-b8c4-7989095042ca','/dyncontent/2022/6/22/2fff39e7-059a-4bb4-9681-550c4b075940.gif',14806,'סמי 722 אייטם ת',525,78,false,33922,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה