ב-8 באפריל 2015 הוקפצו מאות חיילים לאזור חברון בעקבות חשש לחטיפה של צעיר בשם ניב אסרף, צעיר תושב באר שבע שלפי הדיווח הראשוני, נעלם לאחר שיצא מרכב סמוך לעיר חברון, ועלה חשש כי נחטף. בעקבות הדיווח הוקפצו לאזור כוחות רבים, והחלו בחיפושים אחריו, מתוך חשש לחייו. נזכיר כי היה מדובר בתקופה ביטחונית מתוחה, פחות משנה טרם חטיפת שלושת הנערים ביהודה ושומרון, ואירועים בטחוניים נוספים שהובילו בהמשך למבצע "צוק איתן".

חיפושים באזור חברון. צילום משה בוטביה - סוכנות תצפית.jpg

כתבתו של איציק זוארץ, חדשות מבט:

-

במשך 8 שעות חיפשו כוחות הביטחון אחר אסרף, בפריסת מאות חיילים וכוחות מיוחדים, ולבסוף איתרו אותו בוואדי בקריית ארבע. בדיעבד התברר כי אסרף כלל לא נחטף, אלא בדה את חטיפתו כדי להימלט מחוב כספי של כ-70 אלף שקלים לעבריינים, אותם צבר בעקבות הימורים לא חוקיים.

חברו של אסרף, ערן נגאוקר, היה זה שדיווח על חטיפתו שלא הייתה מעולם, ובבית המשפט טען כי מעשיו של אסרף נעשו משברון לב לאחר פרידה מחברתו, וכי אסרף אף שקל להתאבד בעקבות כך. נגאוקר טען במשפטו כי שיתף פעולה עם אסרף רק משום שחשש שהוא עלול לפגוע בעצמו.

3 שנים חלפו מאז אותה בדייה. לבסוף הורשעו נגאוקר ואסרף במסירת הודעה כוזבת ובדבר קבלה דבר בתחבולה במסגרת הסדר טיעון. הבוקר (ראשון) שופט בית משפט השלום בירושלים, אוהד גורדון, גזר הבוקר עונש של 6 חודשי עבודות שירות וקנס של 5,000 שקלים על ניב אסרף ושלושה חודשי עבודות שירות וקנס בסך 2,500 ש"ח על ערן נגאוקר. בכך החלק הפלילי בפרשה מגיעה לסיומה.

במישור האזרחי הפרשה לא נגמרה. משרד הביטחון תובע מהשניים סכום של כ-625 אלף שקלים, אותם עליהם להחזיר בשל המשאבים הרבים שהושקעו להחזרתם, על דיווח כוזב ומסוכן. השניים שהקפיצו מדינה שלמה, אמנם לא ירצו עונש מאסר, אך יאלצו לעמוד בפני בית הדין פעם נוספת, ולתת את הדין על המשאבים שהושקעו במטרה להשבתם.

החטיפה שלא הייתה. משמאל: ערן נגאוקר. מימין: ניב אסרף