הגן הזואולוגי (נגב ZOO) בבאר שבע עובר הליך שיפוץ ושדרוג ובקרוב נזכה כולנו לבקר בגן חיות גדול ומשודרג ממש פה בבירת הנגב.

כחלק מהשדרוג המסיבי שעובר הגן הזואולוגי בימים אלה, יבנו בגן מבני טיפול ופתוח עבור אריות ובבונים. הבבונים אמורים לנחות בעירנו עד סוף השנה הנוכחית. האריות ייקלטו כבר בקיץ 2017 הקרוב.

מלבד בניית מתקנים לקליטת האריות והבבונים, אמור הגן הזואולוגי לעבור שיפוצים נוספים כגון הריסת הקראוונים וחלק מהכלובים הישנים, התקנת סככות הצללה ומתקני משחקים עבור ילדים.

אלה מכם שעדיין לא יצא להם לבקר בגן הזואולוגי, דעו כי גן החיות "נגב zoo" הינו גן החיות הגדול בנגב ומשתרע על שטח של כ- 50 דונם, הגן נמצא במבואותיה המערביים של העיר באר שבע לא הרחק מבית הספר הטכני של חיל האוויר ובסמוך לחווה החקלאית ולכפר רפאל. בגן מעל 150 מינים שונים של בעלי חיים מסוג יונקים, זוחלים ועופות. 

בגן הזואולוגי קיים פיתוח שונה משאר גני החיות בארץ, פה ניתן גם להאכיל את החיות באמצעות אוכל מיוחד אותו ניתן לרכוש בכניסה לגן. ההאכלה תורמת לבניית קשר בין המבקרים לחיות ובכך הפעולה מעצימה את חווית הביקור.

מנכ"ל חברת 'כיוונים', שלומי נומה: "בקרוב יחלו העבודות להקמת תצוגת אריות ייחודית ב'נגב zoo', שיצטרפו לעוד 150 מינים שונים של בעלי חיים מהארץ ומהעולם. אין לי ספק כי תצוגת האריות תוסיף לחוויית באי המקום, ותעשיר בכך את תרבות הפנאי של תושבי באר־שבע והאזור".