רוביק דנילוביץ' בנאום נחרץ - "במקום להתעסק באויב המשותף, כולם נאבקים אחד בשני''

$(function(){setImageBanner('4a34cf19-a48a-4762-959a-5959d9cd469b','/dyncontent/2024/3/21/f5c6fbf4-2749-4549-8c62-2139dbde48d2.jpg',17667,'עע יעדים 0324 אייטם',525,78,false,32653,'Image','');})

בנאום חוצב להבות, ולאור האירועים הבטחוניים החמורים שהתרחשו בשבוע האחרון, נאם ראש עיריית באר שבע באריכות ותקף את הממשלה - "בהיעדר קבלת החלטות אמיצות מצד המדינה שלנו, אנחנו בבעיה קשה'' והוסיף - "זורקים את התפוח האדמה הלוהט מאחד לשני, וזאת לא מדיניות''

רוביק דנילוביץ'. קרדיט - דיאגו מיטלברג''או שהנגב יהפוך לחלום הישראלי החדש או שהוא יהפוך לחלום הבלהות של מדינת ישראל'': אחרי שבוע מותח במיוחד, שהתחיל בפיגוע הרצחני שהתרחש במתחם ONE והמשיך בפיגוע הנוסף בחדרה, נראה היה שתחושת הביטחון ואי הוודאות היא מהנמוכות בשנה האחרונה. בעקבות כך, כינס ראש עיריית באר שבע – רוביק דנילוביץ', מסיבת עיתונאים מיוחדת במסגרתה דיבר ראש העיר בהרחבה על הנושאים החמים שעל הפרק כעת באזור הנגב ובמדינה.

תחילה, התייחס רוביק אל מצב הביטחון הרופף – ''אי אפשר שלא להתייחס לפיגועים  הנוראיים והרצחניים המזעזעים שחוותה המדינה ולטבח הנוראי בבאר שבע. הלב שלי מדמם. ובהזדמנות הזאת פעם נוספת: משפחות הנרצחים בבאר שבע ובחדרה, אנחנו שולחים את תנחומינו הכנים. אנחנו מחזקים אותם''.

''מאז שומר החומות – עשרה חודשים חלפו. והמציאות במדינת ישראל השתנתה לחלוטין. הביטחון האישי התערער בעקבות אירועי פשיעה וטרור אזרחי. אני התחלתי לצאת במסע מקרב מקבלי ההחלטות של מדינת ישראל. והקדשתי את החודשים האחרונים לצורך שיח עמוק יחד עם מקבלי ההחלטות וקברניטי מדינת ישראל בתחום הפוליטי מדיני בטחוני''. עוד הוסיף רוביק – ''ראיתם אותי זועק בכלי התקשורת ואני הבנתי שהגיע הזמן לעשות מעשה. אבל את המעשה הזה צריך לעשות אחרי שמדברים עם אלה שיצטרכו לקבל על עצמם אחריות ולהבין את גודל השעה. את מכירים אותי כבר הרבה מאד שנים. אני לא כאן כדי לתפוס כותרת. חלקכם כועסים עליי ''למה אני לא מתראיין יותר''. אז אני פה  כדי לומר את הדברים כהווייתם מדם ליבי''.

''אני לא בא להאשים אף אחד. לא מימין ולא משמאל, לא ממשלה כזאת או אחרת ולא בא לעשות סיבוב פוליטי על אף אחד. משהו טוב לא קורה במדינת ישראל. אני מאד מודאג והיא שבויה בקונספט מוטעה לחלוטין. אנחנו עדיין נוהגים על פי אותם תפיסות ישנות, ולא מבינים שהכול השתנה וגם המציאות. אני דואג למדינה שלנו ואני מרגיש שהאיום הקיומי הוא מוחשי, גם אם הוא לא מידי. בהיעדר קבלת החלטות אמיצות מצד המדינה שלנו, אנחנו בבעיה קשה. ואנחנו מתכדרים מאחד לאחר. זורקים את התפו''ד הלוהט מאחד לשני, וזאת לא מדיניות. ואני לא פה כדי להאשים כי צריך להכיר במציאות וקודם כל להציע הצעות. אני רוצה לקרוא למדינה להכיר במציאות החדשה כי אנחנו כאן באיחור. יש שתי אפשרויות – או שהנגב יהפוך לחלום הישראלי החדש או שהוא יהפוך לחלום הבלהות של מדינת ישראל''.

קרדיט - דיאגו מיטלברג

''הנגב חשוב לכל דבר שיקרה פה במדינה מהמון בחינות. הנגב הוא הפתרון של מדינת ישראל וברגע שהיא תחזיר את החוק המשילות והביטחון האישי במקביל, יהיה אפשר לבנות פה הרבה מאד דברים שישנו את המדינה ואת החברה הישראלית. המדינה חייבת להוביל שתי תוכניות במקביל: אחד – החזרת המשילות והביטחון האישי , מלחמת חורמה בטרור האזרחי. יש כזה, ולא חשוב איך כל אחד קורא לו. שנית – תכנית לאומית להפיכתו של הנגב לאזור הביקוש הבא של ישראל. יש משבר דיור לאומי ויש פתרון אליו. רק צריך להוביל את הפתרונות האלה באומץ''.

 ''צריך לומר את האמת – מדינת ישראל לא תחזיר ככה את הביטחון האישי.  אני רוצה לחזק את השוטרות והשוטרים אבל צריך לומר ביושר – המשטרה בדימוי הנוכחי שלה ובכוח האדם שיש לה, לא מסוגלת להתמודד עם ההיקף האדיר של הפשיעה, זה גדול עליה. זה הזמן להמציא את המשטרה מחדש ולבנות לה מותג חדש. כי במתכונת הזאת עוד קצת מאותו הדבר לא נצליח. המשטרה הפכה למותג שלילי. ממשטרה צריך לפחד מי שפורע חוק, לא מי שהגון וישר. ואני קורא לכל המערכות הביטחוניות להתגייס, כי זה אירוע בסדר גודל לאומי ואי אפשר להפריד אותו. צריך להפסיק עם משחקי האגו של כל הגופים. המדינה צריכה לקבל החלטה שיש גורם אחד שמחליט. מי אחראי? איפה המשטרה והשב"כ? הצבא נכנס או לא נכנס?".

עוד הוסיף רוביק – "אי אפשר להשתמש באותם כלים של לפני עשרות שנים, כנגד ארגוני טרור שיש להם כלי נשק כמו של צבאות מזוינים. ואני מדבר עם הציבור הבאר שבעי, והייתי בזירת הפיגוע וראיתי את כתמי הדם. הייתי בלוויות ועברתי בין המשפחות ונקרע לי הלב. ואני שומע את הזעקה המוצדקת של תושבי העיר ושל תושבי ישראל. לא ייתכן שבמדינת ישראל אנשים יפחדו להסתובב בחוץ, לא ייתכן שהורים יפחדו לשלוח את הילדים לגן. זאת קריאת השכמה למדינה – תתעוררי''.

''צריך להפסיק עם משחקי האגו של כל הגופים''. קרדיט - דיאגו מיטלברג

''ולציבור צריך לומר את האמת – לא יהיה כאן פתאום קסמים. ואני יודע שהוא משליך את האחריות על הרשות המקומית. ואני מנסה לעשות הכול במסגרת היכולות שיש לי. ואני אומר לאזרחים - אסור להקים מליציות חמושות. אבל כן, צריך להקים מתכונת חדשה שתהיה מסונכרנת עם המשטרה. ראו מה קרה בהמון פיגועים – מי נטרל את המחבלים? אזרחים!. אזרחים ישירים הגונים עם שיקול דעת. תראו רק את המקרה האחרון כאן בבאר שבע''.

"יש התגייסות של אנשים לשמור על הבית. התושבים הבינו שאם הם לא לוקחים יוזמה אף אחד לא ישמור להם על הבית. לא מעניין אותי אם מישהו מצביע למרץ או עוצמה יהודית. אם אזרח שומר חוק רוצה להתגייס צריך לעודד אותו. אני לא הסכמתי שתהינה מליציות של אנשים שיעבדו מבחוץ, לא יקרה. אבל אני מצפה גם מהגופים האחרים קצת לשנות את התפיסה כי זה האינטרס של כולנו. כולם נגד כולם עכשיו, ובמקום להתעסק באויב המשותף, כולם נאבקים אחד בשני. לא יהיה זבנג וגמרנו ואין פתרונות קסם. אבל צריך לתת עוד יוזמות שהמדינה תגבה אותם''.

בהמשך, טען רוביק בנחרצות לגבי האויב האמיתי שמפר את השלווה כאן בנגב – ''הגיע הזמן לגעת באש ולדבר על הפיל שבחדר. אנחנו אומרים את זה בצרורה מאד ברורה – יש בנגב אוכלוסייה של אזרחים שהאימהות שלהם פלסטינאיות מעזה ומחברון והם פשוט לא מכירים במדינת ישראל. הם אזרחים עם תעודת זהות כחולה, אבל הם לא מכירים בחוק של מדינת ישראל. ועכשיו האנשים האלה - מטילים את איימתם על הרוב של האוכלוסייה הבדואית הישרה וההגונה''.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected] $(function(){setImageBanner('cb94a907-4162-4f33-a45d-b48f8e028e0f','/dyncontent/2024/4/10/1ce44408-1dd9-411b-b3d9-da123a2ff67c.jpg',17729,'עזריאלי 0424 אייטם',525,78,false,32654,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה