מתחילים בצעדה

גם בבאר שבע נערכה היום הפגנה כנגד אלימות נשים. בשעה אחת בצהריים התאספו ברחבת בית המשפט כ- 400 מפגינות וגם מפגינים מצוידים בשלטים, סיסמאות והרבה נחישות. מבית המשפט החלה צעדה גדולה לכיוון שדרות יצחק רגר, שם באישור המשטרה המפגינות חסמו את צומת ויצמן למשך כמה דקות.

חסימה של צומת ויצמן

שדרות הנשיאים

הצעדה המשיכה לכיוון קניון הנגב והמשטרה הפצירה במפגינות לעלות על המדרכה הצרה ולא לצעוד על הכביש, הן הסכימו בשלב הזה. בשדרות טוביהו, מעט אחרי הצומת של קניון הנגב המפגינות ערכו דקת דומיה לזכר 24 הנשים שנרצחו השנה על רקע מגדרי. הצעדה המשיכה על המדרכה לכיוון דרך המשחררים, שם המפגינות תכננו לערוך מין טקס סיום עם נאומים.

דקת דומייה על הכביש לזכר 24 הנרצחות השנה

בשדרות דוד טוביהו נערכות בימים אלה עבודות שיפוץ מאסיביות שמביאות לחסימת נתיבים, ובחלק מהמקטעים גם נטרול של המדרכה. הטקס אמור היה להיערך מול בניין המשטרה שבשכונה ט', מיקום שנבחר בגלל אוזלת היד של המשטרה בטיפול באלימות נשים, אבל המדרכה שמלאה בחול ולכלוך לא הייתה מקום נוח, והמפגינות רצו שלפחות הנואמות יוכלו לעמוד על הכביש, מה שיביא לחסימת נתיב אחד מתוך שניים. כפי שניתן לראות בוידאו, לאחר שאמבולנס התנגש קלות ברכב של אזרח שעצר כדי להסתכל מפקד הכוח התעקש שכולן יעלו על המדרכה, זה הביא למחאה שגרמה למפגינות לחסום את כל הכביש למשך כרבע שעה. לרכב נגרם נזק קל של שתי שריטות. 

המפגינות מחליטות להתעלם מדרישת המשטרה ולחסום את הכביש

על הכביש נשאה נאום אישה בדואית מתל שבע, מנאר אל פועיזאת בת ה- 41, שסיפרה כיצד היא סובלת מאלימות פיזית כל חייה, כבר מילדותה ולאחר מכן כשנישאה בכפייה לגבר סוחר סמים ומתעלל לו ילדה שמונה ילדים. לבסוף אזרה את האומץ להתגרש ממנו, אך לטענתה היא עדיין סובלת מהתקפות אלימות מצידו.

חסימה של שדרות דוד טוביהו

חלק ניכר מהמפגינות ייסעו בשעות הערב בהסעות מאורגנות להפגנה הארצית בכיכר רבין בתל אביב.