בהמשך לכתבה מאתמול בה השופט חיים פס יצא נגד מדיניות המעצרים של המשטרה, כשפסק בתיק מעצר שווא שהובא לפניו בתחילת השבוע, תחקירני התכנית של קרן נויבך ברשת ב' חיפשו בהיסטוריית הפסיקות של אותו שופט ומצאו תיק מעניין אשר הובא לפניו לפני שבועיים: הומלס בן 29 תושב באר שבע (מונח לא תקין כי אין לו בית, אבל הוא ישן ברחובות העיר) הובא לחקירה בתחנת המשטרה בבאר שבע. כששוחרר ממנה סמוך לחצות, נכנס לבית הכנסת שבתחנה וגנב משם קופת צדקה מלאה באגורות. הוא נתפס והושם במעצר למשך הלילה.

סלי סבג

למחרת הובא הנאשם, נטול עבר פלילי, לבית המשפט השלום לפני השופט פס, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים משום שקיים חשש לשיבוש הליכי חקירה וסיכון ביטחונו של הציבור. השופט "זרק אותה מכל המדרגות" וביקר בחריפות, כמעט עד כדי רגז, את עצם המעצר והעבודה המיותרת שמביאים לו, "מדובר בעבירת רכוש ברף הנמוך ביותר!". סנגורו של הנאשם, עו"ד בני גריקו מהסנגוריה הציבורית, אמר כי בקופה היה כסף קטן בשווי של כעשרה שקלים, "מדובר במעשה שבוצע על רקע מסכנות ונזקקות, הדרך הנכונה לטפל בו היא דרך רשויות הרווחה".

תמונה מתוך עמוד הפייסבוק של איגוד העובדים הסוציאליים

חשוב לזכור כי לאחרונה גם רשויות הרווחה לא ממש מתפקדות כהלכה, והעובדות הסוציאליות שובתות לסירוגין ומנהלות מחאה על תנאי העסקתן העלובים.

מהמשטרה נמסר: "ככל שמושמעת ביקורת שיפוטית, הרי שהיא נלמדת ובמידת הצורך מופקים הלקחים הנדרשים בהתאם".

משהו שמח: פסיקה לטובת שוטר בתביעת דיבה

לפני כשנה נכתב בפייסבוק פוסט משתלח נגד שוטר התנועה גיל משיח מתחנת רהט, לאחר שרשם דו"ח תנועה. הכותב טען כי השוטר גזען וקילל אותו במילים "המיץ של הזבל".כשבועיים לאחר מכן הגיש השוטר תביעה בגין לשון הרע דרך עו"ד בן שחר יריב, והיום נפסק כי הנתבע ישלם לשוטר פיצויים על סך 28,000 ש"ח,  בתוספת הוצאות משפט של כ- 6,000 ש"ח.

פסק הדין