החל מה-1 בינואר: שינויים בקווי השירות של מטרופולין בדרוםמטרופולין בשיתוף משרד התחבורה מודיעים על שינויים ושיפורים במערך קווי השירות באזור הנגב. מפת הקווים החדשה תאפשר לנוסעי מטרופולין ליהנות מתחבורה ציבורית רחבה ויעילה יותר, באמצעות קווים חדשים, מסלולי נסיעה מהירים יותר ותדירויות נסיעה משופרות

צילום: מטרופולין

להלן הצגת השינויים על פי אזורים:

שדרות

בשורה טובה לתושבי שדרות עם השקת שני קווי שירות חדשים, שיחברו את העיר עם באר שבע ואשדוד.

- קו 342 בין שדרות לבאר שבע – הקו החדש יאפשר הגעה נוחה ומהירה יותר לבאר שבע לצרכי פנאי, מסחר, לימודים או עבודה. עבור תושבי שדרות מדובר בבשורה של ממש, שכן מסלול הקו יהא מהיר ואף יאפשר פיזור ביעדים מרכזיים בעיר באר-שבע, לרבות מכללת ספיר, המכללה הטכנולוגית, המשכן לאומנויות הבמה, בית החולים סורוקה ואוניברסיטת בן גוריון.

הקו יופעל בימים ראשון עד חמישי במתכונת של 10 נסיעות לכל כיוון, ביום שישי במתכונת של 9 נסיעות לכל כיוון ובמוצ"ש 4 נסיעות לכל כיוון.

- קו 347 בין שדרות לאשדוד - הנסיעה תעבור דרך צומת יד מרדכי, צומת אשקלון וכביש מס' 4. הקו יופעל בימים ראשון עד חמישי במתכונת של 6 נסיעות לכל כיוון, ביום שישי במתכונת של נסיעות לכל כיוון ובמוצ"ש במתכונת של 2 נסיעות לכל כיוון.

לצד קווי השירות החדשים, תופסק פעילותם של הקווים 352, הנוסע בין אשדוד לבאר שבע דרך שדרות, וכן של קו 383, הנוסע בין שדרות לבאר שבע. כחלופה לקווים אלה ניתן להתנייד באמצעות קווי השירות החדשים – 342 ו-347 - ובאמצעות קו 343 הקיים אשר תדירותו תתוגבר בשני כיווני הנסיעה ומסלולו ישתנה בתוך העיר שדרות בלבד.

יודגש כי הקווים שיופעלו בתוך העיר שדרות (342, 347, 343) ייסעו במסלול נסיעה שונה מזה הקיים כיום, כך שנסיעתם תעבור מעתה דרך הרחובות הבאים: המעפילים, ברלב, דרך הרב שלום איפרגן, דרך מנחם בגין ואזור התעשייה שדרות. הקווים לא יעברו ברחובות משה רבנו ויוספטל.

נתיבות

עבור תושבי נתיבות יושק קו חדש שיחבר את העיר עם באר שבע באופן המאפשר הגעה נוחה ומהירה ליעדים מרכזיים בעיר. הקו החדש, שמספרו 322, יעבור דרך המכללה הטכנולוגית בב"ש, המשכן לאומנויות הבמה, בית החולים סורוקה ואוניברסיטת בן גוריון. הקו יופעל בימים ראשון עד חמישי במתכונת של 5 נסיעות לכל כיוון.

לצד זה, תופסק פעילותם של שני קווי השירות הבאים:                                                                            

  • קו 383, הנוסע בין שדרות לב"ש דרך נתיבות – כחלופה, יוכלו תושבי העיר לנסוע באמצעות קו 322 החדש.
  • קו 352, הנוסע בין ב"ש לאשדוד דרך נתיבות – כחלופה, יוכלו תושבי נתיבות להתנייד באמצעות הקווים 378 ,353 ,373 עד לשדרות ומשם לנסוע עם קו 347 החדש, הנוסע בין שדרות לאשדוד.

באר שבע - ראשון לציון

תופסק פעילותו של קו 381, הנוסע בין ראשון לציון לב"ש. כחלופה, ניתן לנסוע עם קו 377, הנוסע בין ראשון לציון לב"ש. תדירותו של קו זה תתוגבר במוצ"ש כחלופה לנסיעות בקו 381 שבוטלו.

מצפה רמון

יוחלף מספרו של קו 69, הנוסע בין בי"ס הר נגב לבאר שבע, בקו מספר 64. יודגש כי מדובר בהחלפת מספר הקו ובתוספת של שתי תחנות חדשות שתתווספנה למסלול הקו, שכן לוחות הזמנים ומסלול הקו יוותרו ללא שינוי.

התחנות החדשות שתתווספנה לקו הן:

בית ספר אזורי - נאות חובב (מס' תחנה: 16009)

סינמה סיטי/שדרות דוד חכם - באר שבע (מס' תחנה: 11203).

ערד

יוחלפו מספרם של קווי התלמידים 81, 82, 84 בקו מספר 80. יודגש כי מדובר בהחלפת מספרי הקווים בלבד, שכן כל הנסיעות של הקווים המבוטלים יותקו לקו 80, ללא שינויים בלוחות הזמנים או במסלולים.

לדברי ליבנת כהן-דן, סמנכ"לית שיווק ושירות במטרופולין: אנו שמחים להטמיע שיפור נוסף במערך הקווים באזור הנגב, שנולד מתוך קשב לציבור הנוסעים ולצרכיהם. יחד עם משרד התחבורה אנו        מציעים לתושבי האזור מפה יעילה יותר, קווים חדשים ותדירויות משופרות, באופן שמנגיש לנוסעים אלטרנטיבה תחבורתית טובה.

למידע נוסף: מוקדי השירות הטלפוניים: מטרופולין 5900*, משה"ת 8787*.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה