45,291 תלמידים פותחים את שנת הלימודים תשפ"ג בבאר שבע

$(function(){setImageBanner('e84e8f03-25ae-40b1-86a0-464a965e16f8','/dyncontent/2024/2/25/118697bc-bc07-4544-b787-e56ef91200e1.jpg',17546,'סינפונייטה 0324 אייטם',525,78,false,33969,'Image','');})

היום, ה-1 בספטמבר, יפתחו את שנת הלימודים תשפ"ג בבאר שבע כ-45,291 תלמידי העיר בכל הרצף החינוכי, שיעשו את דרכם אל מסגרות החינוך הפורמאליות

אז למרות החשש משביתת עובדי ההוראה, בסופו של דבר הצדדים הגיעו להסכמות והיום (חמישי) שנת הלימודים תשפ"ג נפתחת כסדרה. ההורים הנרגשים ילוו הבוקר לשערי בתי הספר בבאר שבע כ-45,291 תלמידים ותלמידות. 8,975 מתוכם יפקדו את גני הילדים, טרום טרום חובה, טרום חובה וחובה. 19,617 יגיעו אל ספסל הלימודים בבתי הספר היסודיים מהם 3,200 תלמידים נרגשים יחלו את לימודיהם בכיתות א'. בבתי הספר התיכוניים ילמדו כ-16,699 תלמידים.

מערכת החינוך בבאר שבע נמצאת בשנים האחרונות בתנופת עשייה וצמיחה תוך בנייתם של מודלים חינוכיים חדשניים הנלמדים ומיושמים בכל הארץ הן בהיבט הלימודי והן בהיבט הערכי. כמו כן, עוברת מערכת החינוך בבאר שבע תנופת בינוי ופיתוח חסרת תקדים. בשנים האחרונות נבנו והוכשרו בעיר מאות מבנים לגני ילדים ובתי ספר, מדובר בבנייה בשכונות ותיקות וחדשות ברמת תכנון גבוהה ובאבזור מתקדם.

באדיבות עיריית באר שבע

במסגרת הערכות העירייה לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ג, נבנו בתקופה האחרונה עשרות מוסדות חינוך חדשים בין הפרויקטים נמנים: בית ספר לחינוך מיוחד לילדים על הרצף האוטיסטי בנווה זאב וגנים חדשים בשכונות: כלניות, הפארק וסיגליות, כמו גם בשכונות נווה זאב ורמות.

 כמו כן, השקיעה עיריית באר שבע מיליוני שקלים בשדרוג תשתיות פיזיות קיימות וטיפול בליקויי בטיחות במוסדות חינוך בעיר. מדובר בשדרוג וחידוש במוסדות בשכונות ותיקות וחדשות, ברמת תכנון ועיצוב גבוהים ובאבזור מתקדם. השקעה זו מצטרפת למאות מיליוני השקלים שהושקעו בבינוי ושדרוג מוסדות החינוך ומתקני הספורט של העיר בשנים האחרונות.

גם בשנת תשפ"ג יופעלו מגוון מהלכים, מיזמים, פרויקטים ותוכניות מערכתיות חינוכיות ופדגוגיות ייחודיות ומעניינות לקידום וטיפוח המצוינות ולחשיפת התלמידים לכל אורך הרצף הגילאי למגוון הזדמנויות למידה ייחודיות ומרחיבות דעת במגוון תחומי הדעת והיצירה.

באדיבות עיריית באר שבע

להלן חלק מהתוכניות:

 

חינוך קדם יסודי

גני STEM - מקצועות ה-STEM הם מקצועות: המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה. מחקרים בתחום מראים שילדים מגבשים את דעתם על תחום המדע עד גיל 7. ילד שגיבש דעה חיובית בתחום -הסיכויים שיעסוק בו בהמשך חייו גדולים משמעותית. המשימה שלנו – לייצר חוויות מדהימות שיגרמו לילדים לראות במדע תחום מלהיב ומרתק.

פעילות STEM היא דרך מעולה להעניק לילדים הזדמנות לחוות למידה מעשית. למידה שהוכיחה את עצמה כמתודולוגיה חינוכית יעילה ביותר, המאפשרת לילדים לרכוש את כל הכישורים אותם אנו מעוניינים להנחיל להם. פעילות התוכנית היא בין היתר בשת"פ עם מרכז מצוינות במדעים והורים.

המרכז לגיל הרך בשכונת פלח 5 -

מרחב מזמין,מהנה ובעיקר מותאם לילדי הגיל הרך, במקום מרחבי משחק , למידה ועניין מותאמי גיל. בנוסף במרכז מרחב ספרייה המהווה חלק מהאולם הרב תכליתי.

גנים מונטסורים - שיטת החינוך המונטסורי, פותחה על ידי הרופאה מריה מונטסורי, לפני כ- 100 שנים. על פי שיטת חינוך זו, הדרך לפתח ולטפח כל ילד לחיים של אושר, סיפוק והצלחה היא באמצעות נתינת השרביט לילד עצמו. השיטה, שמכירה בכל שלבי ההתפתחות הטבעיים של הילד מגיל לידה, דוגלת בלמידה עצמית תוך עשיית הדברים לבד, כשלבסוף הילד הופך למבוגר הבטוח בעצמו, בכישוריו ורואה בעולם חוויה בלתי נגמרת של התנסות ואתגרים.

גנים מוזיקליים - גן השם לו למטרה קידום מיומנויות מוזיקליות והעמקת הידע המוזיקלי בקרב הילדים תוך ביטוי לכל תחומי הליבה הנדרשים. הלמידה בגן הינה חווייתית ומשלבת שירה, נגינה, תנועה במרחב, ריקוד מובנה, מראות והיכרות מעמיקה עם מושגים מוזיקליים. בגן ישנו דגש על חקר המוזיקה בדגש על חקר כלי נגינה וחקר מוזיקה מתרבויות שונות, בשל אופי הגן הטומן בתוכו תרבויות רבות ושונות המשקפות את החברה הישראלית. המוזיקה משתלבת בצורה אינטגרטיבית בגן ובחצר הגן ומעוררת עניין וחוויה בתהליך הלמידה של הילדים. פעילות התוכנית היא בין היתר בשת"פ מרכז מצוינות במוזיקה והורים.

החווה החקלאית - היכרות מעמיקה והתנסות של כלל צוות הגן והילדים בחווה במטרה לעורר מודעות בנושאי חקלאות ושמירה על הסביבה. פעילות התוכנית היא בין היתר בשת"פ ההורים

 באדיבות עיריית באר שבע

חינוך יסודי

*מעבדת דמיון - מיזם ייחודי בשיתוף קרן אתנה שמוקם בבית ספר גבים. מדובר במרחב תגליות אינטראקטיבי המאפשר לתלמידים למידה המציתה את הדמיון. מדובר במרחב לימודי ללא לוח וללא שולחנות שעל קירותיו מופיעים מייצגים דיגיטליים, הכוללים כל סביבה שרק ניתן לדמיין כגון מוזיאונים בעולם, מערת האדם הקדמון, הכותל ומנהרותיו, גוף האדם וכד'. בזמן שהמורה מעבירה את השיעור ואת הפרטים החשובים על הקירות מופיעים הסברים ומשימות והילדים יכולים לדמיין, לגעת ולהשתתף באופן פעיל בשיעור. במסגרת המיזם, ניתנת למורים בבית הספר הזדמנות נוספת לפתח תכנים ייחודיים ומקוריים עבור התלמידים שלהם.

 

חינוך על יסודי

בשנת הלימודים הקרובה מינהל החינוך בעיר קבע יעד שכל תלמיד בחטיבת הביניים בבאר שבע ילמד שפה נוספת - שפת הקוד! העתיד של הילדים של היום מחייב הבנה מעמיקה בעולם המחשבים וכדאי להכיר ולדעת כיצד המחשב ‏פועל וחושב. בשנה הקרובה יחלו בעיר תוכניות:

"ניצנים ג׳וניור" ‏‏- תוכנית המקדמת לימודי שפת קוד בחטיבת הביניים כבסיס לתוכנית ניצנים בחטיבה העליונה. מדובר בתוכנית של עמותת "בנתיבי אודי" שחברה יחד עם בית הספר ללימודי המחשב של צה״ל ועיריית באר שבע.

תוכנית "גשרים" -‏ תוכנית של המרכז לחינוך סייבר בשיתוף פעולה עם חיל ‏המודיעין ועיריית באר שבע. הקורס בשפת הקוד אותו יעבירו חיילים: מורות ומורים יעסוק בלימוד כלים מעשיים בתכנות, משחקי מחשב ואפליקציות למובייל, בדגש על הפיתוח האישי - חקר ופיתוח, תחושת מסוגלות, למידה עצמית לצד פיתוח יכולת עבודה בצוות. השאיפה היא שבסוף הקורס ‏כל תלמיד ידע לכתוב תוכנית בשפת הקוד. בימים אלה מוקמות בעיר קריית המודיעין וקריית בית הספר ללימודי המחשב של צה"ל, שתי הקריות האלו הן הזדמנות נפלאה עבור תלמידנו ואנו רוקמים שיתופי פעולה בין בתי הספר לחיילות וחיילי צה"ל.

כאמור,  במינהל החינוך מבינים שהדור הבא ידבר בשפת הקוד והבינה המלאכותית ומציעים הזדמנויות לכל התלמידים להתחבר לעולם הזה, להכיר אותו ולהבין אותו. בנוסף, בשעות אחר הצהריים יפתחו בכל השכונות בעיר קורסי מחשבים ללימוד שפת תכנות לתלמידים בגילאי תיכון. בוגרי קורסים אלה יוזמנו לתהליך המיון לתפקידים במערך המחשוב של צה״ל. כל הקורסים מסובסדים על ידי העירייה.

 באדיבות עיריית באר שבע

חינוך מיוחד

תוכנית תרפיה בחקלאות - תוכנית זו הפועלת בחינוך המיוחד הינה יוזמה הבאה לשלב ולחבר בין העולם הפנימי של פיתוח חממה ועיסוק בחקלאות לבין העולם הרגשי, המעשי העוסק בגידול צמחים תוך התבוננות פנימית וחיבור לעצמי ולכוחות הנפש הטמונים בתלמיד. זאת מתוך אמונה כי גינון טיפולי הינה שיטה המעצימה את האדם ומשפרת את רווחתו. התלמיד שואב את כוחו, כאשר מתקיים תהליך של חיבור בין עולם האדמה לעולם האמיתי.

שוחרי רפואה - תוכנית העשרה שמטרתה הנגשת הידע הרפואי לתלמידים עם צרכים מיוחדים, ידע רלוונטי לעולם למניעת חששות וחרדות במפגשים השגרתיים עם רופאים ומטפלים פרא רפואיים. במפגשים בין סטודנטים לרפואה לתלמידי החינוך המיוחד לומדים התלמידים על מערכות הגוף ותפקידן ומתנסים בפעולות מגוונות מעולם הרפואה.

צליל מיוחד - תוכנית מוזיקלית לילדים ולנוער עם ובלי צרכים מיוחדים המחברת בין עולם המוזיקה לעולם החונכות וההדרכה ומחברת בין נוער מהחינוך הרגיל לנוער מהחינוך המיוחד בעלי רקע וידע מוזיקלי. החונכים והחניכים נפגשים אחת לשבוע בבית ספר קורצ'אק ומנגנים יחד במטרה להכיר את האחר וליצור מפגש משמעותי.

 באדיבות עיריית באר שבע

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected] $(function(){setImageBanner('8e05c12f-1835-45b0-b8c8-fc9415710e09','/dyncontent/2024/2/25/118697bc-bc07-4544-b787-e56ef91200e1.jpg',17546,'סינפונייטה 0324 אייטם',525,78,false,33971,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה