עמותת דרייב - המעניקה כלים מעשיים להנעה ולחיזוק החוסן האישי וטכניקות להתמודדות עם אתגרים במטרה לממש את הפוטנציאל – חתמה השבוע שנה נוספת של סדנאות דרייב בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע. מזה 3 שנים שעמותת דרייב ובית הספר משתפים פעולה והשנה הנוכחית, היתה ייחודית ומספקת במיוחד; הן לתלמידים והן למדריכים. 

הפעילות בבית הספר נפרסה לאורך כל השנה וכללה 15 מפגשים באורך של 30 שעות. במסגרת הפעילות ניתנו כלים מעשיים להגברת המוטיבציה, החוסן האישי והתמודדות עם מצבים מאתגרים, הכרת החוזקות של התלמידים ככלי להתמודדות עם חסמי הצלחה ומציאת הדרך הנכונה למקסם את הפוטנציאל הטמון בכל תלמיד. כמו גם, כלים לאחריות אישית, הגדרת יעדים ומטרות ברי השגה.

צילום: אייל דותן

בנוסף, השנה, לצד מקצועות המתמטיקה, האנגלית וההיסטוריה נכנסה לטבלאות הציונים בתעודת הסיום גם סדנת דרייב. הציון הסופי הורכב משלושה פרמטרים: נוכחות בכיתה, שימוש בכלים מתוך ספר ההדרכה ופרזנטציה אישית שכל תלמיד הגיש. הוספת מימד הציון לתעודה מספר על הקשר שנוצר בין עמותת דרייב לבין התלמידים והמורים בשלוש השנים האחרונות ועל התהליך שעברו יחד.

הקשר המיוחד שנוצר בין המדריכים לתלמידים, הצוות החינוכי ושכבת ההנהלה יצר בסופו של יום, מעטפת כוללת ומשלימה שהצליחה להוציא מהתלמידים נכונות לשתף ולספר על הקשיים שלהם, לא רק במסגרת הלימודים, אלא גם בחייהם האישיים, דבר שהועיל להם מאוד וסייע להצלחת התכנית.

מאחר ובית הספר הטכני מתפקד במסגרת חינוכית בה בסיום דרכם של התלמידים, הם משתלבים במסגרות הצבאיות של חיל האוויר כשסדנאות עמותת דרייב מהוות מרכיב חשוב ומרכזי בהכנה גם לשירות הצבאי מעבר למסגרת הלימודית.

עדי כהן לוי מנכ"לית עמותת דרייב: "מבחינתנו זה חלום שהתגשם. זו לא השנה הראשונה שאנחנו עובדים עם בית ספר הטכני ובכל פעם חווים את המסירות ושיתוף הפעולה מהם. אחרי שנתיים של ניסיון מולם, השנה זוהי הפעם הראשונה שלקחנו צעד קדימה והוחלט להרחיב את השעות ולהכניס הציון לתעודה לצד מקצועות החובה. ההחלטה דרשה מאתנו להוסיף מרכיב הערכה בשונה מהפעילויות האחרות ומצאנו את זה מאוד אפקטיבי, לראות איך התלמידים מתמודדים עם דרישות כמו הכנת פרזנטציה, עשיית עבודה מסכמת ושיתוף התהליך שעברו מול חבריהם. אנו רואים בהטמעת המיומנויות, הטכניקות והעקרונות  דבר שהוביל את התלמידים לדבר על שינויים שחוו ועל למידה מעשית. אני מודה על שיתוף הפעולה עם הנהלת בית הספר הנוכחי, ולא פחות עם המנהל היוצא ניסים יוגב שהוא זה שהכניס את תכנית דרייב והיום בזכות ההכרות המקצועית אתנו וההערכה ההדדית הוא חבר פעיל בוועד המנהל של העמותה ומסייע רבות בייעוץ פדגוגי"

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו