ביום ראשון בשבוע שעבר (5.11), יצא יוסי יעיש בן ה-39 בסביבות השעה 18:45 מביתו שבשכונה ד' אל עבר קופת החולים 'מכבי'  שבקרית הממשלה. בתור אדם שסובל כבר במשך שנים ממגוון הפרעות נפשיות, ביקורים שכאלה הם דבר שכיח בשגרת יומו של יוסי. לאחר הביקור הלך יוסי ככל הנראה ברגל לכיוון מרכז ה-BIG, אל חנות הדיסקים "פליי רקורדס" בה הוא הרבה לבקר בשנים האחרונות וביקש להחליף מספר דיסקים שהיו ברשותו.

בזמן שהמתין למוכר, חייג יוסי לאמו ועדכן שהוא סיים את הבדיקה וברגע שיסיים את ענייניו בחנות הדיסקים הוא מתכוון לחזור הביתה. בסרטון וידאו בן עשרים שניות ממצלמות האבטחה של המקום נראה יוסי בפעם האחרונה כשהוא משוחח בסלולרי שלו. מספר שעות לאחר שנותק עמו הקשר, הבינה משפחתו של יוסי שמשהו אינו כשורה ופנתה מיד למשטרה. מאיכון שנעשה לטלפון הסלולרי שלו נמצא שהוא היה בסביבות השעה 21:00 בתחנה המרכזית ומאז כלום.

-

אחיו של יוסי, יהודה יעיש מספר שהיעלמותו של יוסי נחתה כמו מכה על משפחתם. דבריו מתבהרים כאשר מבינים איזה מן בן-אדם הוא יוסי וכמה קשיים חווה בחייו: "ליוסי היו בעיות נפשיות קשות מאז ומתמיד. אף פעם לא היו לו חברים וחברות והוא תמיד היה קרוב למשפחה. בנוסף הוא מעולם לא התחתן או הקים משפחה, למעשה, אני חושב שהוא לא ישן מעולם מחוץ לבית. יוסי נוטל כבר במשך שנים ארוכות תרופות נגד דיכאון, יותר מפעם אחת קרה כבר שיוסי לקח כמות גדולה בהרבה של כדורים מעבר למה שהיה צריך. אני לא יודע להגיד אם זה היה בכוונה או לא אבל זה בטוח לא היה מקרי".

גם בחנות התקליטים יודעים לתאר את אופיו השקט של יוסי ומביעים תדהמה מהעלמות המסתורית. משפחתו של יוסי מעלה כמה תרחישים בנוגע למקרה, פסימיים ברובם, זאת על אף שאין בידם מידע קונקרטי: "האופציה הראשונה היא שמישהו חלילה פגע ביוסי או חטף אותו. חשבנו גם על מקרה קיצוני שאולי יוסי החליט לשים קץ לחייו, וזאת גם אופציה שאנחנו לא פוסלים. ואולי, והלוואי וכך המצב, יוסי פשוט החליט להתנתק מהכול ולברוח, ואולי בגלל זה הוא היה בתחנה המרכזית בשעות הערב".

-

יוסי יעיש הוא בן 39, גובהו 1.75 מ' ומבנה גופו רזה יחסית והוא בעל עיניים חומות. משפחתו מבקשת לסייע ולשתף את המקרה בתקווה לכל שביב מידע בנוגע למקום המצאו. כל המחזיק בידו מידע כזה מתבקש לפנות למשטרת ישראל או למשטרת באר שבע בטלפון 08-6462744/5 .


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו