תקרית חמורה בבית ספר יסודי בשכונת רמות: תלמיד כיתה ו' תקף ילדה בת 5, שלומדת בבית הספר במסגרת גן חטיבתי (חטיבה צעירה) לכיתה א'. האירוע התרחש לפני מספר ימים. אותו תלמיד כיתה ו', בן 12, גדול מימדים כפי שתואר, נכנס למתחם החטיבה הצעירה שבבית הספר, ותקף ילדה בת 5 ושלושה ילדים נוספים בגן.

הכניסה לבית הספר בשכונת רמות. צילום מאתר בית הספר

-

רינת (שם בדוי), אמה של בת ה-5 שהותקפה, סיפרה ל'באר שבע נט' על האירוע החמור, שהותיר בבתה צלקת קשה "אותו ילד היה בהתקף זעם, הוא נכנס לכיתה של הילדה שלי והיכה אותה, נתן לה סטירות, שרט אותה בגב, משך לה בשיער, ילד בגיל בר מצווה עוד רגע, באמוק על ילדה בת 5. כל היד שלו הייתה עם שיערות של הילדה שלי".

רינת הרחיבה: "היו שם עוד ילדים מסביב שחטפו ממנו בעיטות בבטן, בגב, כמו באולינג. כל מי שהיה שם הוא פירק אותו. הצוות החינוכי ניסה להפריד אבל זה ילד גדול. הוא נכנס לאמוק אי אפשר לשחרר אותו".

מה שלום בתך? "הבת שלי עכשיו מתאוששת, היא אומרת לי "אמא אני לא רוצה לחזור לגן, יש שם ילדים רעים, אני לא רוצה להיות שם". ילדים ברחו שם מתחת לשולחנות, התחילו להרטיב בלילה. אמרו שהייתה להם מלחמה בגן. הלכנו והגשנו תלונה במשטרה ומתכוונים לחקור את העניין הזה".

"הוא נתן לי אגרופים ופשוט שיתק אותי"

לדברי רינת, לא מדובר במקרה הראשון "לפני חודשיים הוא נכנס לאותה כיתה של הילדה שלי ותקף ילדים אחרים. אחת המורות סיפרה לי שבאחד השיעורים, היא יצאה עם הכיתה שלה והוא תקף אותה באגרופים ופשוט שיתק אותה". לדבריה "במקום הייתה נוכחת גם אמו של הילד וצוות חינוכי אבל הוא פשוט ברח. שלושה אנשים מבוגרים לידו ואף אחד לא מצליח להשתלט עליו".

-

לדבריה של רינת, למרות המקרה החמור לפני כחודשיים, ההורים לא עודכנו "שאלתי את ההנהלה למה לא סיפרו לנו ואמרו לי "מה כל דבר נספר לכם?". כואב לי על מערכת החינוך, למען שילוב חושפים את הילדים שלי לאלימות. אם זה קורה שוב מישהו שם מתרשל". בעקבות התקרית החמורה הושעה התלמיד ל-3 ימים.

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי מדובר באירוע חריג שלאחריו הושעה התלמיד לשלושה ימי לימודים. "מפאת צנעת הפרט לא נרחיב בעניינו. פסיכולוגית בית הספר שוחחה עם ילדי החטיבה הצעירה והתייחסה למקרה בהיבט הרגשי. צוות בית הספר קשוב להורים ולתלמידים וייתן מענה חינוכי נוסף ככל שיידרש".