עשרות שחקני טניס מכל העולם הגיעו בשבוע שעבר למועצה המקומית מיתר להתחרות בטורניר הטניס מיתר OPEN לזכר סרן ליעד לביא ז"ל שיזמה המועצה לפני שלוש שנים. כחלק ממסורת הטורניר, גם השנה התארחו שחקני הטניס בבתי התושבים במהלך שבוע המשחקים.

-

הטניסאי הישראלי, ישי עוליאל, המדורג 1111 בעולם הגיע אף הוא להתחרות והעפיל לחצי גמר שם הפסיד לשחקן הצרפתי יאניק ינקוביץ', המדורג במקום 268 בעולם. ינקוביץ' לקח את הטורניר וקיבל מהמועצה פרס כספי מתוך 25,000 דולר שנאספו מתרומות מארגונים שונים בדרום ובסיוע משרד התרבות והספורט והשרה מירי רגב. במהלך התחרות הבינלאומית, התקיימה גם תחרות "פרויקט אתנה" לנערות בגילאי 14-17 של איגוד הטניס הישראלי. גם במשחקים אלה קיבלו הזוכות פרס כספי. במהלך השבוע נהנו גם תושבי מיתר חובבי הטניס ממשחקי ידידות ואימון נגד הטניסאים מהעולם ולמדו על-הדרך דגשים חשובים מטניסאים בדירוגים גבוהים. בסיום הטורניר התקיים הפנינג טניס וספורט ענק לכל תושבי מיתר.

-

"זה לא סתם עוד טורניר" הסביר שמואל לביא, אביו של סרן ליעד לביא ז"ל המארגן את הטורניר כחלק ממורשת בנו, "כחלק מהכנסת האורחים של תושבי מיתר, השחקנים מהעולם שמגיעים מתארחים אצל התושבים עצמם ונהנים מאירוח חם ואוהב. יש הרבה חובבי טניס במיתר והטורניר מאפשר לתושבים להיפגש עם שחקנים מקצועיים, לשחק מולם ובעיקר ללמוד מהם. בנוסף, העמותה שהקמתי לזכר בני מגייסת כספים נוספים עבור ימי הפנינג וכיף לילדים ולמשפחות. המועצה ואבנר בן גרא דאגו לתרומה של עשרות אלפי שקלים. מבלי תרומה זו לא היינו משלימים את התקציב לתחרות".

ישי עוליאל בטורניר. צילום: נובלה לולה

-

אבנר בן גרא, ראש מועצת מיתר: "המועצה שמחה על קיום הטורניר לזכר ליעד לביא, ומודה לכלל נותני החסות על תרומתם לקיום הטורניר, למרכז הספורט במועצה על תרומת המגרשים עבור המשחק וכמובן לשרת התרבות והספורט מירי רגב. טניס הוא אחד מענפי הספורט האהובים על תושבי מיתר בכלל ועל משפחת לביא בפרט. אני מאמין כי קיום הטורניר חשוב לחיזוק ערכים שונים בקרב הילדים והנוער של הישוב ומקווה שנוכל להמשיך את הטורניר שהפך למסורת גם בעוד שנים רבות".

-