בדיקות ה-MRI נעשות יותר פופולאריות בחלוף הזמן כאשר יותר ויותר תושבי באר שבע והסביבה מבקשים לקבוע תור לבדיקה שנועדה לסייע באבחון מחלות שונות במוח ובעמוד השדרה, בכלי הדם ופגיעות באיברים פנימיים. לאחרונה פנה שר הבריאות יעקב ליצמן בדרישה כלפי בתי החולים בלינסון וסורוקה החורגים בהרבה מהממוצע הארצי להגדיל את שעות התפעול של המכשיר. ובעוד בבלינסון תיאלצו להמתין כ-37 ימים, זמן ההמתנה בסורוקה גבוה כמעט פי שלוש ועומד על כמאה ימים עם שבעים שעות פעילות שבועיות בלבד.

-

במכתב ששלח השר ליצמן בשבוע שעבר למנכ"ל קופת חולים כללית נועז בר-ניר הבהיר ביתר שאת את הצורך להפעיל את המכשיר שעות נוספות ואף התריע שיחייב את בית החולים להחיל משמרות נוספות וזאת בהתאם לסמכות החוקית שבידיו לעשות כך: "מבדיקה שערכנו עולה כי בבתי החולים שבבעלותכם קיימת אי-נצילות של המכשירים, וזאת ביחס לזמני ההמתנה הבלתי סבירים", מדברי השר. הפנייה הנוכחית של השר ליצמן היא המשך ישיר לתכנית לאומית שייסד לפני כשנתיים שמטרתה להגדיל את הנגישות והזמינות של מכשירי ה-MRI בישראל.

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה: "בית החולים מנצל את שני מכשירי ה-MRI שברשותו שעובדים כל יום מעל ל-14 שעות ברציפות, מעל כמות השעות הנדרשת ממשרד הבריאות, ובהתאם למקורות המימון הקיימים לכך. נוסף על הבדיקות הרגילות מתבצעות גם בדיקות MRI בהרדמה לילדים. קיימת עלייה מתמדת של מספר הבדיקות המבוצעות משנה לשנה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו