ארגון חתונה הוא דבר מורכב, שדורש הכנות רבות וכולל בתוכו גם לחצים וחששות מהתחייבות נצחית לברית הנישואין. במקרים חריגים אחד מהצדדים אף חוזר בו ומבטל את החתונה, סוגייה לא נעימה שלעצמה, שהתגובה לה עשויה להיות חריגה ואף מסוכנת.

-

השתלשלות האירועים מתחילה בכך שהנאשם היה עתיד להתחתן עם בת זוגתו, אך זו החליטה לבטל את החתונה ברגע האחרון, כשההכנות לחתונה בעיצומן והתאריך לחתונה כבר נקבע. זמן קצר לאחר מכן, הוצת רכב אבי הכלה. כך פורסם על ידי יניר יגנה באתר וואלה.

לאחר שהחתונה בוטלה, החלו להגיע אנשים לבית אביה של הכלה ודרשו ממנו לשכנע את בתו לחזור בה מהחלטתה. הם איימו עליו כי אם לא תעשה זאת, הוא יידרש לשלם עשרות אלפי שקלים למשפחת החתן, כפיצוי על ההכנות לחתונה. במקרה נוסף טען האב כי הגיעו לביתו אנשים שהוא לא מכיר ואיימו עליו כדי שישלם את הכסף.

לאחר שלא עשה זאת, גילה אבי הכלה שרכבו הוצת והתלונן במשטרה. במשטרה פתחו בחקירה, קישרו בין נסיבות ביטול החתונה והשתלשלות האירועים שפירט האב בחקירה, והצליחו לגבש תשתית ראייתית למעצר החתן וגיסו. לבסוף, הצליחה הפרקליטות להגיש נגד השניים כתב אישום בגין הצתה במזיד ואף קשירת קשר לביצוע פשע.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו