בימים האחרונים מופצים ברחבי הארץ לתיבות הדואר באמצעות דואר ישראל דיסקים מסתוריים עליהם מתנוססת כותרת באנגלית: "הרשה לי לשתף אותך בסיפור חיי - עדותו של טום קנטור". הדיסקים הגיעו לתיבות דואר בבת-ים, הרצליה, יבניאל, דימונה ומקומות נוספים רבים, ועוררו בכל פעם את זעמם של התושבים. כעת, הגיעו הדיסקים גם לתיבות הדואר בבאר שבע בשכונה ו' החדשה ובסביבתה.


-

בסרט, שאורכו כשישים דקות, מגולל טום קנטור- פרופסור אמריקאי יהודי את סיפורו וכיצד התגלתה בפניו בשורת הנצרות ששינתה את חייו. הוא מדבר בתחילה על פרוייקטים חברתיים שיזם, עובר לסיפורו האישי שלו ומתגאה בשושלת ארוכה של רבנים ואנשי רוח יהודים אליה הוא משתייך, ולאט לאט מתחיל להכניס מסרים מעורפלים בדמות ציטוטים מהברית החדשה, שהופכים ליותר ויותר מובהקים ככל שחולף הזמן. בסוף הסרט מציע טום לצופים להצטרף אליו בדרכו לאחר שראה את האור לדבריו ולהצטרף לחיק הנצרות.

אמנם לא כל מי שנתקל בדיסקים שהופצו לקח את העניין ברצינות רבה מדי, אך מספר תושבים שהנושא קרוב לליבם לא עברו על כך בשתיקה. אחת מהתושבים האלו היא אסתר קורן המתגוררת באחד הבניינים ב-ו' החדשה בהם הופצו הדיסקים.

קורן, שבעצמה חזרה בתשובה לפני תשע שנים סיפרה ל'באר-שבע נט' שמבחינתה זה דבר שאינו מקובל: "זה לא משנה מה יש שם, זה יכול להכשיל יהודי ומבחינתי זו מצווה למגר את הדבר הזה. לי בעצמי יש משפחה בחו"ל שיצאה מהיהדות ולכן זה כל כך חשוב לי. אני חושבת שיהודים צריכים רק להתקרב ליהדות ולדבר כזה יש פוטנציאל לעשות רק ההיפך."

-

קורן לא הניחה לדבר לעבור ופרסמה בפייסבוק את הפוסט הזועם הבא: "באר שבעים יקרים-היום הופצו דיסקים של המיסיונרים הנוצרים בתיבות הדואר שלנו. אנא שימו לב ולמען השם זרקו את הדיסקים לפח הזבל".

הפוסט, שהפך מהר מאד לויראלי גרר שלל תגובות מציבור הבאר-שבעיים, ולצד תגובות אוהדות ותומכות אפשר היה למצוא לא מעט תגובות שהסתכלו על העניין בשעשוע ואף כאלו שמצביעות על הדמיון הרב בין החלוקה של הדיסקים לתעמולה הדתית המוכרת לכולנו.

אחד הגולשים כתב בתגובה : "אוי לא, איזה פחד דיסקים! עוד שטיפת מוח, רק שהפעם היא לא מגיעה מהרבנות". אחד המגיבים אף הגדיל לעשות ופרסם עלונים שקיבל בדואר מעמותת 'קבר רחל' והביע את זעמו על כך.


-

ואכן, נשאלת השאלה מדוע הנושא הזה נוגע לכל כך הרבה אנשים בנקודה רגישה. מדוע אותו דיסק פשוט, עם חומרים שניתן למצוא אגב בקלות ברשת, מעצבן כל כך כשהוא נוחת בתיבת הדואר? בעניין הזה כמובן חשוב לציין כי חלוקה והפצה של חומרים מיסיונריים בארץ היא אסורה על פי חוק וכל העוסק בכך צפוי לעמוד בפני דין. כעת הנושא עבר לידי הרשויות המנסות לברר מי בדיוק מפיץ את הדיסקים.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו