בשנת 2015 רכשה חברת הענק 'פייפאל' המתמחה בעסקאות כספיות באינטרנט, את חברת סייאקטיב (CyActive). המהלך, הנחשב לאקזיט הראשון של קריית הסייבר בבאר שבע הוליד את הקמת שלוחת 'פייפאל' בבאר שבע המונה כשלושים עובדים. כעת, מודיעה חברת 'פייפאל' על סגירת המשרד בבאר שבע ואיחודו עם מטה החברה בתל אביב.

-

בעת הרכישה אמר גיא שחורי, ראש תחום מיזמים אסטרטגיים בחברה לאתר 'כלכליסט' בהקשר למשרד החדש כי "ירוכזו כמה מהתחומים החשובים ביותר עבור פייפאל והוא יעסוק בזיהוי ומניעת התקפות סייבר, לחימה בנוזקות והתמודדות עם אובדן מידע". עוד הוסיפו בכירים בחברה כי "הרכישה אינה הרחבה של מרכז הפיתוח שכבר יש לנו בישראל, אלא מרכז עצמאי ומשמעותי מאוד עבורנו".

את שיתוף הפעולה עם חברות ישראליות החלה 'פייפאל' ב-2008 עם רכישת חברה העוסקת במניעת הונאות ברשת, אז קבעה את משרדיה הראשיים בתל אביב. מהחברה נמסר שההחלטה על סגירת המשרדים בבאר שבע שפעלו במשך שנתיים בלבד נבעה משיקולים של ייעול ורצון לחבר בין שני אתרי מחקר ופיתוח. לשון התגובה: "פייפאל פעילה בישראל זה כעשור. במסגרת התרחבותנו בישראל, בכוונתנו לחבר בקרוב שניים מאתרי המחקר והפיתוח שלנו לכדי אתר אחד, גדול יותר, בתל אביב. בכך נאפשר לצוותים לפעול יחד על מנת ליצור מוצרים ושרותים נוספים שישרתו את כלל לקוחותינו ברחבי העולם".

כך או כך, להחלטה על המעבר וודאי יהיו השלכות כשמדובר על הרצון למצב את באר שבע כבירת סייבר ובוודאי על העובדים שכעת נאלצים לעבור למשרדים בתל אביב.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו