חגיגת הכדורסל הרשמית של פתיחת העונה הערב בהיכל הקונכייה אמנם לא הסתיימה על הצד לו ייחלנו, אולם סיפקה ל- 700 האוהדים שפקדו את ההיכל ערב כדורסל גדול שמגיע אחרי למעלה מחמישה חודשי פגרה. אז הנה, אנחנו כאן, עם הפסד שני אמנם, אבל בעונה ארוכה כמו זו הצפויה לנו אנו יודעים שלבטח ההמשך יהיה טוב הרבה יותר. על אף ההפסד, הבשורות הטובות מהערב הגיעו מכיוונו של הקפטן אוהד כהן, שחזר מפציעה בת למעלה מחודש.

סטורם וורן, אור סולומון, אנדל קומברבאץ', עמית גרשון ועדי כהן-סבן עלו בחמישייה האדומה-לבנה למשחק הבית הרשמי הראשון של העונה. קריית גת, האורחת. שירדה מליגת העל בתום העונה שעברה, הציגה חמישייה בכירה בראשותו של סנטר נבחרת ישראל לשעבר רוברט רות'בארט, הרכז נמרוד טישמן, והזר קדריק מייז.

-

האדומים עלו טוב ופתחו ב- 7:0 מהיר. קריית גת ענתה עם 9:0 משלה, והמשחק, כצפוי, הלך והפך שקול. הרבע הראשון הסתיים ב- 18:15 לאורחים, שהמשיכו לשמור על היתרון גם בתחילת הרבע השני. דאנק גדול של וורן במתפרצת החזיר את המשחק לשוויון, אבל גם האדומים וגם הכחולים התקשו לייצר נקודות לאורך המשך הרבע, ולמחצית ירדו הקבוצות כשעל הלוח 31:30 לאורחים מקריית גת.

המחצית השנייה כבר הייתה אופרה אחרת. הרכז עדי כהן-סבן השתלט על העניינים ופתח את המחצית עם שתי שלשות. קריית גת השיבה אש, אבל האדומים טרפו את הפרקט כשגם אנטוני פישר הצטרף למטווח השלשות, אור סולומון הוסיף נקודות מתחת לסל ופולו-דאנק של קומברבאץ' כבר קבע יתרון 11, בדרך ל- 58:49 אדום בסוף הרבע.

פתיחת הרבע האחרון הייתה של קריית גת והסנטר הענק רוברט רות'בארט, שנשמר היטב לאורך שלושה רבעים אך פתח נהדר את הרבע האחרון והחזיר את קבוצתו לעניינים עם 6 נקודות בצבע ושלשה בדרך לשוויון 65. קריית גת המשיכה במומנטום שלה, וכבר עלתה ליתרון שיא של 6 נקודות, אבל האדומים נשארו צמודים ובמרחק נגיעה. 40 שניות לסיום עלה פישר לשלשה גדולה שצמצמה את יתרונה של קריית גת לכדי נקודה בלבד, 76:75. טישמן דייק פעמיים מהקו מהצד השני, טוני יאנגר החזיר אחת, והאורחים ניצלו זאת כדי לעלות ל- 79:76.

7 שניות לסיום יצאו האדומים להתקפה גורלית. אנטוני פישר נשלח לקו העונשין, קלע את הכדור הראשון והחטיא את השני. הכדור נפל לידיו של סטורם וורן שסחט פאול לאחר סיום הזמן החוקי והיה צריך לדייק פעמיים מהקו כדי לכפות הארכה. וורן החטיא את הכדור הראשון, ולמעשה השאיר את הניצחון בידיים של קריית גת על אף שקלע את השני. 79:78 בסיום.

-

בשבוע הבא (שלישי) נצא למשחק חוץ נגד הפועל כפר-סבא.

קולעי הנקודות: אנדל קומברבאץ' 22 (5 רב'), אנטוני פישר 16 (4 אס', 5/7 ל-2), סטורם וורן 15 (5 רב'), אור סולומון 12 (11 רב', 6 אס'), עדי כהן סבן 6 (5 רב', 4 אס'), טוני יאנגר, בן אייזנהרט ועמית גרשון 3 כ"א, בן אייזנהארט 1. אוהד כהן שיחק ולא קלע.