בסטודיו למוסיקה של יעקב אברהם (33) שבשכונה ג' אפשר למצוא כמעט את כל סוגי התופים האפשריים. החל מג'מביי ודונדון התופים האפריקאים, דרך קונגוס וקחון ועד לתופי מרים- אם אפשר לתופף על זה, זה שם. ואם גם אתם חולי קצב או שסתם בא לכם לנסות משהו חדש, אתם מוזמנים להגיע לשם ב-11.11 בשעה שמונה בערב ולהצטרף לחגיגה.

-

יעקב מעיד על עצמו שהחל לתופף בשנייה שלמד להשתמש בידיו, לאחר שתופף בכמה הרכבים בתיכון, התגייס לכפיר ועם שחרורו החל לצלול עמוק יותר לתוך עולם התיפוף: "לא היה לי ניסיון בכלל אבל ידעתי שאני אוהב לתופף" מספר יעקב "אז בתור התחלה פניתי להוסטל לנוער בסיכון וביקשתי להעביר סדנת תיפוף לכמה ילדים. חששתי לא מעט בהתחלה אבל אז ראיתי מה זה עושה להם. כל אחד בא ממקום אחר והמוזיקה פשוט חיברה ביניהם. זה היה מרגש. אז הבנתי עד הסוף שיש במוזיקה משהו מעבר, המוזיקה היא כלי ובעיקר התיפוף והקצב שמאפשרים חיבור אותנטי בין אנשים."

עם הניסיון והביטחון שצבר עם הזמן, המשיך יעקב והפך את התחביב לפרנסתו העיקרית עם סדנאות תיפוף, הופעות, מופעי בר מצווה בשיתוף החתן ועוד ובהמשך פתח והרחיב את העסק שלו- בומקה (BOOMAKA). עם זאת הוא מדגיש שעד היום מה שדווקא "עושה לו את זה" אלו מעגלי התיפוף הלא שגרתיים, אלו שבהם מתרחש הקסם האמיתי של המוזיקה: "לפני כמה שנים הוזמנתי לתופף עם קבוצה של חירשים בפארק החייל האוסטרלי. לא היה לי מושג איך זה יעבוד ותוך שלוש דקות ראיתי איך שהם מרגישים את הקצב. זה משהו פנימי שלא קשור לשמיעה ולכל אחד מאתנו יש אותו. והחיוך על הפנים שלהם כשהם חוו ככה את המקצב נתן לי הרבה כוחות."

-

החיבור המיוחד הביא את יעקב ליזום מפגשים נוספים כמו למשל ערב תיפוף עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי, ערבי ג'אם ליותר מנוסים ואפילו ערב אחד שהוקדש לקבוצה של כשלושים סטודנטים בקיץ האחרון והיה מוצלח במיוחד. כעת הוא מעוניין להרחיב את המעגל וקורא לכל הקהילה הבאר שבעית לבוא, להרגיש את הקצב ולהתחבר לתופים: "אני כבר הרבה זמן מעוניין לעשות איזה ערב פתוח לקהילה שיחבר את כולם בסביבה. זה חשוב במיוחד בעידן הזה של הטלפונים שכולם כל היום עם עצמם. אתם יכולים לבוא עם או בלי ניסיון, עם תופים או בלי ולא משנה מי אתם- כולם יכולים לתופף."

הערב יתקיים במקלט המוסיקה שבשכונה ג' במוצאי שבת ה-11.11.17