14 שנים חלפו מאז הפעם האחרונה בה הייתה קבוצת הכדורעף של אס'א בן גוריון באר שבע בליגה הבכירה בישראל. במהלך השנים, הקבוצה השיגה את כרטיס העלייה לליגה הבכירה, אך נאלצה לוותר על הזכות לשחק בליגה של הגדולות בעקבות קשיים כלכליים.

בעונה שעברה, הקבוצה סיימה את העונה הסדירה במקום השני במחוז הדרומי של ליגת המשנה. השחקנים התעלו על עצמם במשחקי הפלייאוף כשניצחו שישה משחקים אל מול הפסד אחד בלבד. המאזן המצוין זיכה אותם בכרטיס עלייה לליגה הבכירה. השחקנים אמנם חגגו את ההישג המרשים על הפרקט, אך העתיד לא היה ברור. העלייה לליגת העל מצריכה מספר שינויים, בעיקר כלכליים, אותם לא היה ברור האם בא.ס.א מתכוונים לבצע. בסופה של הפגרה, החליטו בקבוצה, לאחר שקיבלו אור ירוק להגדלת התקציב: עולים ליגה.

-

יובל ילין (26) נותר מבין השחקנים היחידים שעלו עם הקבוצה ליגה בעונה שעברה וימשיכו לנסות ולהפתיע את כל המדינה בעונה הקרובה. הקבוצה עברה במהלך הפגרה שינויים רבים, בעיקר מבחינת מבנה הסגל, ילין מספר: "בעונה שעברה הרוב הגדול היו סטודנטים, התאמנו בצורה חצי-מקצוענית, שני אימונים בשבוע ומשחק. כל הקבוצות בליגה היו בערך כמונו, האמת שאנחנו התאמנו יותר משאר הקבוצות". כאמור, זה בסופו של דבר הבשיל לעליית ליגה: "התחברנו טוב, היינו מאוד מגובשים ובסופו של דבר הייתה לנו עונה מצוינת"

נושא עליית הליגה לא היה וודאי עד לשבועות האחרונים. מה הוביל לקבלת ההחלטה לקפוץ מדרגה?

"אני מניח שהמפתח המרכזי היה עניין כספי, אבל באמת שאני לא מכיר את הנושא לעומק, לא מעוניין להתעסק בזה, אלא רק במה שקורה במגרש"

מה השינויים המרכזים שביצעתם בסגל?

"הצוות המקצועי הצליח להביא כמה שחקנים ברמה גבוהה: שני שחקני ליגת העל לגיטימיים מקבוצות אחרות, שיתנו לנו חיזוק משמעותי. בנוסף, הגיע עולה חדש מאוקריאנה, שחקן ברמה מאוד גבוהה. הביאו עוד עכשיו הגענו לרמה שהיא לדעתי רמה של ליגת העל"

בניגוד לרוב השחקנים, ילין ייאלץ לשלב בין הלימודים באוניברסיטה לבין תשוקתו למשחק הכדורעף ולאימונים, שיהפכו להיות אינטנסיביים יותר העונה: "יהיה לי יותר קשה, אין בכך ספק. בעונה שעברה היינו מזיזים משחקים בגלל מבחנים. העונה הזו זה יהיה הרבה פחות גמיש. כרגע אני חושב שאני הסטודנט היחיד שלומד באוניברסיטת בן גוריון, אולי עוד אחד יצטרף, ואני כרגע לא התחייבתי על חוזה בגלל עניין הלימודים והעבודה. רוב הסטודנטים שהיו עונה שעברה סיימו ללמוד בבאר שבע, חלק נשארו ומשחקים, אבל כיום הם כבר לא סטודנטים"

השאלה המתבקשת היא – איך לא תהפכו לבשר תותחים?

"אנחנו יודעים שהרמה בליגת העל הרבה יותר גבוהה, אנחנו גם מתאמנים הרבה יותר קשה משנה שעברה. נבוא הרבה יותר מוכנים. אנחנו יודעים שמול הגדולות כנראה לא יהיה הרבה מדיי מה לתת, אבל מול הקבוצות בחצי התחתון יהיה לנו מה להציע וכולם מאמינים ויודעים שניתן לנצח משחקים"

עליתם ליגה – תקבלו יותר חשיפה, בין היתר, שידורים ישירים בטלוויזיה

"אני מקווה שנקבל יותר חשיפה, זה יהיה נחמד אם ישדרו אותנו. אבל אנחנו לא כל כך בונים על זה או חושבים על זה, כי בטח יעדיפו לשדר משחקים של הגדולות, ואנחנו כאן כדי ליהנות"

במהלך הפגרה, החליפה הקבוצה מאמן. מי שיתפוס פיקוד על השחקנים בליגת העל יהיה דני פרידמן. פרידמן חוזר לבאר שבע אחרי גלות ארוכה. בעברו שיחק וזכה בתארים עם הפועל מטה אשר, הפועל כפר סבא ומכבי תל אביב. כבר במחזור הראשון הוגרלה הקבוצה למשחק ביתי מול אלופת המדינה, מכבי תל אביב, אך בעקבות השתתפותה של האלופה במשחקים האירופאים, מחזור הפתיחה נדחה לנובמבר.

לכן, הקבוצה תחל את העונה במחזור השני. היריבה שתגיע לבאר שבע תהיה הפועל כפר סבא, שבמחזור הראשון ניצחה 0:3 את הוד השרון. משחקי הבית של א.ס.א בן גוריון יערכו, כמדי שנה, באולם המרכזי של מרכז הספורט באוניברסיטת בן גוריון. הכניסה לכל המשחקים חופשית. הקבוצה מזמינה את כלל האוהדים להגיע למשחקים, ולדחוף את הקבוצה להיות הסינדרלה של הליגה. הערב יפתח המשחק בשעה 19:00.

בסיום הראיון, ילין מגדיר את המטרות של הקבוצה לעונה הקרובה: "המטרה המרכזית היא להישאר בליגה ולהראות טוב במשחקים". שיהיה בהצלחה!