סמל אלחנדרו פרנסיסקו, תושב באר שבע, נולד וגדל בעיר בואנוס איירס שבארגנטינה.

הוא מספר כי לא היה פשוט לגדול בעיר: "יש הרבה פשע בבואנוס איירס, ובעיקר במקום שבו גרנו. ההורים תמיד נתנו לנו כמה שיכלו, אבל היה קשה לא לשים לב למה שהולך גם בתור ילד".

בתור משפחה של יהודים ציונים, ובשל התקופה הקשה הזו, ובזכות הרבה עזרה של הסוכנות היהודית, ההורים מצאו עבודה טובה בעיר, המצב הכלכלי שלהם השתפר, ומשפחת פרנסיסקו עלו לארץ בשנת 2004. "ישראל זאת המדינה שלנו, כאן אנחנו מרגישים שייכים", אלחנדרו מספר. אלחנדרו, הוריו ושני אחיו השתקעו בעיר באר שבע. סמל פרנסיסקו הוא בוגר מגמת האומנות בתיכון מקיף ו' שבעיר.

-

בנובמבר 2015 התגייס אלחנדרו לתפקיד נהג, "רציתי להיות בתפקיד קרבי אך בשל הפרופיל הנמוך שלי לא יכולתי", הוא מספר, "מעט התאכזבתי, אבל אמרתי לעצמי שזה לא משנה באמת היכן אשרת. אתן את כולי בכל מקרה ואתרום כמה שיותר לצבא, כי צריך".

סמל פרנסיסקו עבר טירונות בבסיס האימון של חטיבת כפיר, שבו עוברים נהגים בצה"ל את הטירונות, והוא המשיך לקורס נהגים של כחודש בבית נבאללה. לאחר הקורס, שובץ אלחנדרו בחטיבה המרחבית יהודה, החטיבה החמה ביותר בגזרת יהודה ושומרון, האמונה על מרחב העיר חברון. בתפקידו אחראי לבצע משימות נהיגה שונות, לעיתים בתאג"ד ולעיתים תחת מחלקות אחרות בחטיבה, ולדאוג לנהגים החדשים יותר ביהודה.

"אני שם בשביל החיילים ונותן את כולי למען המשימה. יש לי מפקד שמעריך אותי ונותן לי הרבה אחראיות וזה נותן לי הרבה משמעות", הוא מוסיף. "תמיד יש כאן מה לעשות, ואף פעם לא משעמם. אני שמח שדווקא שובצתי פה בשל העבודה הרבה. בעיניי התפקיד שלנו תורם למאמץ ההגנה בגזרה החמה הזאת וזה מה שחשוב. ובנוסף לכך, חשוב לי להדגיש שבעיניי כל תפקיד הוא חשוב ומשמעותי. הכול תלוי לאן אתה בתור חייל לוקח אותו. גם בלי הבורג הכי קטן, המכונה פשוט לא תוכל לעבוד", הוא מסכם.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו