סחר בנשים, ניצול מיני והתעללות – כמו מדינת עולם שלישי, רק 10 דקות נסיעה מבאר שבע. צעיר בדואי בן 25 תושב שגב שלום נעצר השבוע בחשד לאונס בת 14 אותה רכש מאביה בחברון תמורת 10,000 שקלים בחודש פברואר השנה. הסיפור פורסם לראשונה ב"הארץ".

על פי החשד, החשוד קנה את בת ה-14 מאביה במסגרת "שידוך" לנישואין, והיא אולצה להינשא לו. לפני כחודש הצליחה הנערה להימלט מביתו של החשוד בשגב שלום ושבה לחברון, אך בעקבות התנהגותו של אביה – שנהג להכותה שוב ושוב נאלצה לברוח גם מביתה שם. היא נמלטה מביתה מחברון ופנתה לעזרה לשוטרי מג"ב, שהפנו אותה למנהל האזרחי. שם הוחלט להעבירה למעון לנערות לסיכון בצפון בשל סכנת חיים ממשית.

 נמכרה ב"שידוך" תמורת עשרת אלפים שקלים ונאנסה על ידי בעלה. צילום אילוסטרציה. shutterstock

בני משפחתה של הנערה המתגוררים במועצה מקומית פורדייס בצפון, מבקשים מהרשויות לאפשר להם לגדל ולטפל בה בביתם. כמו כן העידו על הקשיים הרבים שעברה "הזדעזעתי כששמעתי מה קרה לילדה" סיפר קרוב משפחתה. "אבא שלה הרביץ לה כל החיים ואחרי זה מכר אותה כמו רכוש לבעל, שגם הוא הרביץ לה ועשה לה דברים נוראיים. הגיע הזמן שיהיו לה חיים קלים".

כאמור, החשוד תושב שגב שלום נעצר השבוע כאמור בחשד לבעילת קטינה מתחת לגיל 14, התעללות פיזית או נפשית בקטין, ותקיפה. לפי תלונת הנערה, נישאה לחשוד בפברואר 2017 מאז אנס אותה מספר פעמים, תקף אותה והתעלל בה יחד עם אחרים בביתו.

החשוד הובא השבוע (ג') לבית משפט השלום בבאר שבע והוחלט להאריך את מעצרו בשישה ימים. שופט בית משפט השלום בבאר שבע דניאל בן טולילה ציין בהחלטתו "קיים חשד סביר שהצעיר עבר את העבירות המיוחסות לו, לרבות קיום יחסי מין באלימות בניגוד לרצונה ונקיטת אלימות כללית כלפיה".

היישוב הבדואי שגב שלום - מדינת עולם שלישי - 10 דקות נסיעה מבאר שבע. צילום: מרים אלסטר, פלאש90

עו"ד נחמי פיינבלט, שמייצג את קרובי הנערה, טען כי נמכרה על ידי אביה לתושב שגב שלום תמורת עשרת אלפים שקלים "אביה של הנערה היה מכה אותה, הוא כנראה לא בסדר בראשו. כנראה מכר אותה לתושב הנגב בגלל מצוקה כלכלית. איכשהו היא הצליחה להימלט, רצה לאנשי מג"ב שהיו בעמדה במערת המכפלה ושם סיפרה להם את כל שאירע".

עו"ד פיינבלט הוסיף כי "בשל סכנה לחייה החליטו להרחיק אותה לצפון למעון לילדים בסיכון. בני משפחה רחוקה שגילו את המקרה בעקבות כתבות שעלו בחברון נרתמו לעזור לה ופנו אליי. אני פניתי גם למנהל האזרחי, לעובדת הסוציאלית הראשית של המנהל האזרחי, לראש מחלקת הרווחה שם וגם למשרד המשפטים וביקשתי שלא יחזירו אותה לחברון".

חשוד באונס ובאלימות קשה. צילום אילוסטרציה: יונתן סינדל, פלאש90

לדברי עו"ד פיינבלט, הנערה זקוקה להגנה בבית מוגן "בימים אלה שוקדים במנהל האזרחי על בחינת האופציה הזאת. כרגע הסטטוס לא השתנה. אנחנו ניתן לזה כמה שבועות עד שזה יטופל, ואם לא נפנה לערכאות משפטיות. כרגע יש שיתוף פעולה מלא, הן ממשרד המשפטים והן מהמנהל האזרחי. אנחנו מקווים שהמצב ייפתר, כי היא צריכה לחיות כמו כל ילדה רגילה".

פרקליטיו של החשוד משגב שלום, עורכי הדין דוד יפתח ומאור שגב, מסרו בתגובה ל-YNET כי "מבחינת החשוד מדובר בנישואין כשרים. הוצג בפניו מצג שלפיו הנערה בת 17 שנים". לטענתם "הוא התנהג אליה יפה ובכבוד וכשנודע לו גילה האמיתי הפסיק לקיים איתה יחסי מין. מעולם לא הפעיל עליה אלימות".

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו