תופעת הליצנים יצאה משליטה. אמש דווחו מקרים רבים של אלמונים המחופשים לליצנים ברחבי העיר שמפחידים את התושבים, אלא שאחד הליצנים לא רק הפחיד, אלא תקף ילדה בת 10 בגז מדמיע בפארק שכונת נחל עשן "היא הלכה עם חברה לפארק לשחק, 30 מטר מהבית. אחרי כמה דקות היא חוזרת צורחת "העיניים! העיניים!" אחרי שריסס אותה ליצן בגז מדמיע". כך מספרת אמה אפרת זגדון, תושבת העיר.

אפרת הוסיפה "חברה שלה אמרה לי "הם עם מסכות!" ובעלי באופן אינסטינקטיבי רץ אחריהם אבל הם נעלמו כאילו לא היו קיימים. צלצלנו לאמבולנס, היא הייתה מבוהלת!".

-

הילדה בת ה-10 פונתה לטיפול רפואי במרפאת "בריאותה" שם התגלה כי הילדה סובלת מצריבות חזקות בעיניים וכוויות בצוואר. "היא הייתה מבוהלת והיסטרית" סיפרה אחת מתושבות העיר שראתה את הילדה נכנסת למרפאה.

איך היא מרגישה עכשיו?

"היא בטראומה! לא מוכנה אפילו ללכת לעשות פיפי לבד. הגשנו תלונה במשטרה וזה בטיפול. המשטרה מאוד עוזרת לנו". מספרת אמה אפרת. עם זאת הדגישה אפרת "אני בעצמי מפחדת לצאת החוצה בגלל הליצנים. צריך להפסיק את זה!".

"חשש שגורמים עוינים ינצלו את תחפושת הליצנים"

ההשלכות למגיפת הליצנים עלולות להיות קטסטרופליות: למרות שככל הנראה מדובר בהלצה של ילדים, קיים חשש שגורמים עוינים, בין אם פליליים או לאומניים, ינצלו את תחפושת הליצנים כדי לפגוע בתושבים.

מפקד משטרת באר שבע ניצב משנה אפי שימן, מזהיר מהסכנות האורבות וקורא לתושבים לנהוג באחריות "ההפחדה הזו יכולה לגרום לשני דברים: לתגובה של אנשים המופחדים, שלא ניתן לדעת מה תהיה תגובתם כלפי הליצנים, יכולים להיות נפגעים משני הצדדים. בנוסף, התחפושת עלולה לשמש גורמים עוינים שעלולים להתחפש כליצנים".

-

בימים האחרונים, הסביר נצ"ב שימן, עוכבו לחקירה מספר קטינים ברחבי הארץ בחשד ללקיחת חלק בתופעה הפסולה והלא החוקית "אני פונה להורים וגם למורים, לכנס את הילדים ובני הנוער ולהסביר להם שמדובר בעבירה פלילית מחד, ומאידך תיק פלילי שעלול ללוות אותם לאורך כל חייהם". הזהיר והוסיף "אנחנו נערכים בבאר שבע וכל מרחב הנגב והארץ כדי לעצור את אותם ליצנים. אני מבקש להפסיק ערב החג את התופעה הזו שאינה רואיה ואינה חוקית".

ראש העיר רוביק דנילוביץ' התייחס גם הוא לתופעה אותה הגדיר כבדיחה עצובה ומסוכנת:

-

"בוקר טוב לתלמידים שלנו ולהורים. אתמול, עד שעת לילה מאוחרת עסקנו יחד עם מפקד תחנת משטרת באר שבע וצוותו, בתופעת ה״ליצנים״, שנפוצה לאחרונה ברחבי הארץ. מדובר בבדיחה עצובה ומסוכנת מאוד! מי שלוקח חלק בדבר החולני הזה, מסכן גם את עצמו וגם את התושבים. עלול להיות לכך מחיר כבד מאוד (פלילי). אנחנו והמשטרה ננהג באפס סובלנות כלפי התופעה החמורה הזו. לא חסרות לנו בעיות והתמודדויות במדינה, לכן אני מצפה מה״ליצנים״ להתעשת במהרה ולהתנהג בבגרות ובאחריות. חג שמח!" כך נכתב בעמוד הפייסבוק הרשמי של רוביק דנילוביץ'.

פעילות המשטרה לאכיפת הליצנות תהיה מורגשת גם הערב. כוחות משטרה רבים צפויים להתפרש ברחבי העיר, בעיקר במוקדים הפופולריים לפורענות ליצנית כמו בתי ספר ופארקים ציבוריים. במקביל נפתחו עשרות קבוצות ווטסאפ של תושבים שמתארגנים בעצמם ועלולים לקחת את החוק לידיים.

במערכת 'באר שבע נט' אנו קוראים לתושבים לא לקחת את החוק לידיים אלא להזעיק את המשטרה במוקד 100 במקרה של היתקלות בליצן. חשוב לזכור שבמרבית המקרים מדובר בילדים שעלולים גם הם להיפגע, בגלל בדיחה לא מוצלחת.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו