ההכנות לאחד משלושת הרגלים, חג האסיף, או בשמו המוכר יותר סוכות, מתחילות כבר בצאת יום כיפור ביום זה נוהגים רבים להתחיל בבניית הסוכה וביצוע הכנות לקראת החג. למי שעדיין לא הספיק לבנות הינה כמה טיפים לבניית סוכה באופן מהיר: ישנה אופציה הנקראת "סוכה לנצח" היא כוללת מספר מוטות חזקים, בד ורצועות מהודרות לחיבור הבד למוטות. את כל זאת ניתן לבנות ולפרק באופן מהיר וקל.  

-

אך מה עם הסכך? עיריית באר שבע מסייעת לתושבים הזקוקים לסכך לסוכה ומבצעת גיזום, את הסכך אשר מעמידה העירייה לרשות התושבים ניתן לאסוף באופן מסודר ממספר מוקדים שונים בעיר והם: בפארק ה' (גן "גדולי ישראל"), בפארק ע"ש אליהו ועקנין בשכונה ו' החדשה, ובפארק המרכזי בשכונת נאות לון (בסמוך לרחובות שמחה הולצברג / שמעון אגרנט).

לאחר שסיימנו לבנות את הסוכה ניתן לעבור לשלב הכנת הקישוטים, ישנם אלו שאוהבים את הקישוטים המוכנים, אותם ניתן למצוא בימים שלפני החג בחנויות השונות. אך ישנם אלו המעדיפים תוצרת בית עם ילדיהם ויוצרים קישוטים מקוריים בעיצובים אישיים. כפי שמציעה לנו מעניין שדה תושבת העיר באר שבע ובעלת גן ילדים "מעיין של מתוקים". "אני אוהבת את הקישוטים הנוסטלגיים שאפשר להכין עם הילדים, כמה גזירי נייר מודבקים אחד לשני היוצרים את השרשרת המסורתית שנמצאת בכל סוכה".  

סוכה יש וגם קישוטים, עכשיו נותר למצוא את ארבעת המינים. אז היכן ניתן להשיג אותם ? כמובן שבכל סופר ניתן לרכוש ערכה מוכנה, אך מי שחפץ באווירת חג מיוחד מוזמן להגיע ולהתרשם מהירידים המתקיימים בקריה החרדתי וברחבת בית כנסת הכיפה שבשכונה ה, המספקים אווירת חג של ממש, אנשים מכל עבר מציעים את מרכולתם ואף נותנים טיפים ועצות להקמת סוכה כשרה ושימוש נכון בדברי החג. עכשיו כשאספנו הכל אפשר לומר, חג סוכות שמח!