מועדון הפועל באר שבע פרסם הבוקר כי בדיקת בקבוקון B של שיר צדק נמצאה חיובית ושהבלם יעמוד לדין משמעתי באופ"א. בנוסף, חשפה הקבוצה את שם החומר האסור הנמצא בדמו של צדק – אוקטומפין.

מאמן הכושר הישראלי, מולי שפירא, פרסם סדרת ציוצים בחשבון הטוויטר האישי שלו, ושם הרחיב מעט על החומר המדובר:

"אוקטופמין - החומר שייך לקטגוריית הממריצים ומסווג בקטגוריה Specified Stimulants שבה העונש הוא מזיכוי ועד לשנתיים השעיה. עכשיו הכל תלוי בהליך. המשפטי ובראיות שיתקבלו. צריך להוכיח תום לב מוחלט וחוסר ידיעה מצד השחקן ואז אחריות גדולה נופלת על מי שסיפק\אישר את השימוש"

-

עוד כתב: "עכשיו השאלה היא מי נתן לו את התוסף - גורם בקבוצה, גורם מחוץ לקבוצה, על דעת עצמו. אם ניתן על ידי גורם מקצועי בקבוצה, אותו גורם צפוי להיענש. הבנתי שהדיון המשפטי יתקיים במוסדות אופ"א כך שהם אלה שיקבעו את העונש. ראשית יש לנהל תחקיר פנימי מעמיק על כל ההשתלשלות"

בנוסף, נודע כי לשימוש בחומר על ידי ספורטאים ישנם מספר תקדימים: רוכבת האופניים הרוסייה, אולגה זבלינסקאיה, נתפסה בשנת 2014 כשבדמה החומר אסור. האקט המשפטי בעניינה היה מסובך, וכלל מספר ערעורים ופסיקות, ולבסוף הגיעה הרוכבת להסדר טיעון ולפיו תושעה לשנה וחצי.

בכדורגל, בלם נבחרת פרגוואי, חוליו ססאר קאסרס, הושעה לארבע שנים עקב שימוש באותו חומר. הבדיקה שבה נכשל התקיימה לפני קצת יותר משנה, באוגוסט 2016. קסארס הושעה בתחילת לשנתיים, אך הוא לא שיתף פעולה עם הרשויות, סירב לעבור בדיקות נוספות – ועל כן הטילו עליו את העונש הכבד של ארבע שנים מחוץ למגרש.