ביום כיפור רבים מאיתנו נוהגים לצום, לוותר על תענוגות החיים של אוכל, שתייה ושאר הנאות, לטובת יום אחד בשנה בו אנו עושים חשבון נפש. אך עבור תושב אחד מבאר שבע, וויתור או איפוק לא באים בחשבון, בכל הנוגע לעישון.

ביום שישי האחרון, ערב יום הכיפורים, פרץ ויכוח בין תושב באר שבע בן 41, לבין הוריו, על רקע רצונו לעשן ביום כיפור. הוריו התווכחו עמו בבקשה שלא יעשה זאת, אך בנם על פי החשד זעם על בקשתם, איים עליהם ושבר תמונה בביתם.

-

ההורים צלצלו למוקד 100 של המשטרה, ובנם החליט לברוח מהבית. החשוד נמלט ונתפס לאחר מכן ברחוב, ונעצר בחשד לאיומים וגרימת נזק במזיד. יש לציין, מדובר בחשוד בעל עבירות קודמות הכוללות הרשעות בעבירות איומים, כמו גם עבר פסיכיאטרי ובעיות של סמים ואלכוהול.  

בדיון הארכת מעצר שהתקיים ביום שבת, אמרה הסנגורית של החשוד עו"ד רינת יהב כי "ידה של המשטרה הייתה קלה מאוד על ההדק. חברי ציין שהחשד שמיוחס למשיב כי שבר תמונה, מדובר בתמונה שלו. שאמירה שמיוחסת לו ספק רק אם מהווה איום, מדובר באמירה מגעילה שלא אמורה להיאמר, אבל באמירה שלדעתי אם אנחנו בוחנים את יסודות עבירת האיומים ספק רב שבית המשפט יקבע שמדובר באיום כשיצטרך לקבוע. כשמסתכלים על התיק דברים לא היו צריכים להיאמר והוא לא היה צריך לשבור את התמונה אבל מדובר ברף חומרה מאוד נמוך".

למרות שבמשטרה ביקשו להאריך את מעצר החשוד ב-4 ימים, החליט שופטת בית משפט השלום נעם חת מקוב להאריך את מעצרו רק עד לתאריך ה-2 באוקטובר. בהחלטתה נימקה כי "אני סבורה כי מהחומר בתיק עולה רף מסוכנות מעט גבוה יותר מזה שאליו מתייחסת הסניגורית. עוד הוסיפה ונימקה "כמו כן, פעולות החקירה המפורטות בדוח הסודי מקימות חשד לשיבוש החקירה, ובנסיבות אלה נכון יהיה להשלים את החקירה כשהמשיב נתון במעצר. עם זאת, אין מדובר בפעולות חקירה רבות ועל כן איעתר לבקשה בחלקה".  


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו