ליצן מפחיד שרודף אחרי עוברי אורח תמימים הוא משהו שאנחנו נחשפים אליהם בסרטי הקולנוע, אך הפעם נראה כי התופעה חצתה את גבולות המרקע.

סרטון שהופץ אמש ברשתות החברתיות מראה אדם הלבוש בחליפת ליצן מפחיד, ככל הנראה באזור מרכז אורן בשכונה ד' בבאר שבע. הליצן נראה כשהוא מגיח מבין השיחים וכעבור כמה שניות רץ לכיוון המצלם כשהוא חמוש בסכין. 

תושבים שנחשפו אמש לסרטון זעמו "אנשים מושפעים מהסרט המפחיד שיצא לקולנוע", כתב אחד הגולשים בהתייחס לסרט הקולנוע 'זה' שיצא לאחרונה ובו ליצן מפחיד. גולש נוסף כתב "עד שיקרה איזה נזק, ומישהו ידקור אותם, או ירסס עליהם תרסיס".

הליצנים המאיימים מתפשטים בימים האחרונים ברחבי הארץ, כשבערים שונות דיווחו על ליצנים שמסתובבים ברחובות ומאיימים על תושבים. במציאות השברירית בה אנו חיים, עלולים רבים להיבהל מהליצנים ולחשוד כי מדובר במחבלים. אנשי ביטחון עשויים אף לפתוח באש מחשש לסכנת חיים.

ליצנים נעצרו בדימונה. צילום דוברות המשטרה

בדימונה נעצרו בשבוע שעבר ארבעה קטינים מתחת לגיל 12 שהתחפשו לליצנים והפחידו את התושבים, אך אלו שוחררו בשל גילם הצעיר והועברו לטיפול רשויות הרווחה.

לא ניתן להתייחס לתופעה בקלילות. בשנת 2016 פקד את ארה"ב גל של ליצנים מפחידים שזרעו פחד בקרב התושבים ובהמשך גם במדינות שונות באירופה. קבוצות אנשים מחופשים לליצנים מפחידים ארבו לעוברי אורח ולאחר מכן רדפו אחריהם עם כלים מברזל, סכינים, אלות, אקדחים וחרבות. אמנם איש לא נפגע בתקריות, אך הפחד והבהלה שנגרמה כתוצאה מכך, הדאיגה מאוד את התושבים ודרשה את התערבות המשטרה. 

התופעה יכולה להידרדר ולהביא לפגיעה בחיי אדם. צילום מסך YOUTUBE.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו