מנהלת הליגות לכדורגל הודיעה כי משחק רבע הגמר במסגרת גביע הטוטו, בין מכבי פתח תקווה להפועל באר שבע, הוקדם. תאריך המשחק החדש הוא ה-7.10, מוצאי שבת הקרובים. המשחק יחל בשעה 21:00 וישוחק באצטדיון 'המושבה'. נזכיר כי בניגוד לשנים קודמות, שלב רבע הגמר בגביע הטוטו הוא בשיטת נוק-אאוט, כלומר, משחק אחד עד להכרעה.

-

הקדמת המשחק הובילה לכך ששבעה משחקני הפועל באר שבע לא יוכלו להשתתף. המשחק מתקיים בזמן פגרת הנבחרות, ועל כן כל שחקנייה של אלופת המדינה שזומנו למשימות הלאומיות לא יקחו בו חלק. השחקנים הם: דור אלו, מאור מליקסון, דן איינבינדר וחאתם עבד אלחמיד (ישראל), ג'ון אוגו וטוני ווקאמה (ניגריה) ומיחאי קורהוט (הונגריה). בקבוצה היו מרוצים מהעובדה כי מיכאל אוחנה לא זומן לסגל ויוכל להתרכז אך ורק בקבוצה.

למרבה ההפתעה, מי שאחראית על בקשת ההקדמה היא הפועל באר שבע בעצמה. בקבוצה ביקשו ממנהלת הליגה לבדוק את האופציה לערוך את משחק גביע הטוטו מוקדם יותר, במנהלת בדקו עם כל הגורמים הרלוונטים, לרבות מכבי פתח תקווה, והחזירו תשובה חיובית. הסיבה לבקשה, שעלולה להתפרש כמוזרה ואירונית, נעוצה בכך שהמועד המקורי של רבע גמר גביע הטוטו נקבע לסוף אוקטובר.

במהלך חודש אוקטובר, תשחק אלופת המדינה שלושה משחקים קריטיים בעשרה ימים. ב-19/10 תארח באר שבע את בוקרשט למשחק במסגרת המחזור השלישי בליגה האירופית. ב-23/10 תגיע לאצטדיון 'טוטו טרנר' סגנית האלופה, מכבי תל אביב, למפגש ליגה ראשון בין הקבוצות העונה. לאחר מכן, ב29/10 באר שבע תשחק למשחק חוץ באצטדיון ה-יא'.

זאת ועוד, כבר ב2/11 הקבוצה תתייצב באצטדיון בבוקרשט למשחק נוסף מול הקבוצה מרומניה. במקור, תוכנן משחק גביע הטוטו להיערך בין המשחקים מול מכבי תל אביב ואשדוד. במועדון טענו כי ארבעה משחקים בעשרה ימים זה יותר מדיי, ובמידה ואפשר להזיז אחד מהם – הם יעשו כל שיבכולתם, מה שלבסוף קרה.