לפני כחודש יצא לדרך המבצע הגדול של משטרת באר שבע, מבצע שנועד להגביר את תחושת הביטחון בקרב תושבי העיר, וזאת לאור ריבוי תלונות על בריונות בכביש, נסיעה פרועה, וכן אירועי שוד ותקיפה, רבים מהם במרכז BIG בבאר שבע. השוטרים, שנמצאים בשטח יום יום, עומדים במטרה למנוע אירועים אלימים שכאלו, ובמקרים חריגים אותם אירועים פוקדים גם אותם.

שוטר ושוטרת שהתפרשו במרכז BIG בבאר שבע הותקפו על ידי שני בני מיעוטים מהפזורה הבדואית, לאור יום ולעיני עוברים ושבים, לאחר שעצרו את הנוסעים כי נסעו ללא חגורת בטיחות.

בתיעוד שנחשף אמש על ידי אלמוג בוקר בחדשות 10, נראה אחד הצעירים מכה שוטרת באגרוף, חונק אותה, מטיח אותה במכונית, וזורק אותה על הרצפה. השוטרים נפצעו ופונו לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי. השוטרת שהותקפה קשות שהתה בבית במשך שלושה שבועות לצורך החלמה.

שוטרים מותקפים במרכז BIG. צילום מסך. חדשות 10

מבצע האכיפה של משטרת באר שבע התקבל בתשואות בקרב רבים מתושבי העיר, שזמן רב חוששים להגיע למרכזי קניות בעיר בשל התנהגות פרועה של צעירים בדואים, שעלולה לסכן את חייהם. לאור המצב המורכב, החליטו במשטרת באר שבע להשאיר במקום צוות קבוע ומצומצם, ולבצע מבצעים נקודתיים אחת לכמה חודשי, כדי לשמור על תחושת הביטחון של התושבים.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו