ההרכב שברק בכר העלה הפתיע רבים. בכר בחר לעלות עם מערך של שלושה בלמים, כשאחד מהם הוא וובה בראון, ולא מתן אוחיון או אפילו דן איינבינדר, שיכולים להתאים יותר לתפקיד הזה. כצפוי, גיא חיימוב וויתר על המשחק עקב פציעה ודודו גורש תפס את המקום בשער. בהתקפה היו שתי הפתעות כאשר טוני ווקאמה סופסל לאור היכולת הרעה בתקופה האחרונה, ובכר פתח עם שני חלוצי חוד – בן שהר ותומאש פקהארט – דבר שלא הורגלנו לראות אצל בכר.

הצ'כים פתחו את המשחק בסערה ובדקה הרביעית היו מאוד קרובים לכיבוש הראשון. ראדים רזניק הדביק כדור לקורת שערו של דודו גורש לאחר חור גדול בהגנה. שלוש דקות לאחר מכן, פקהארט הגיע למצב הבאר שבעי הראשון, ובמצב כמעט-דומה למצבו של רזניק, שלח את הכדור מעל השער. בדקה ה-29 המזל כבר לא עמד לצד ברק בכר. חור ענק באגף מצא את מילאן פטרז'לה לבדו מול גורש ומזווית נוחה לא התקשה לכבוש את הראשון לצכים, 0:1. לפני סיום המחצית, בן שהר היה קרוב להשוות לפני סיום המחצית, כשהשתלט נהדר על כדור בקצה הרחבה, אבל השוער הצ'כי, רושקה, היה במקום והמחצית הסתיימה ביתרון קל לפלזן.

שחקני הקבוצה חוגגים את השוויון הזמני (רויטרס)

חמש דקות לתוך המחצית השנייה, אוגו שלח בעיטה חזקה למסגרת, אבל השוער הצ'כי היה שוב במקום והדף לקרן. בדקה ה-65 נכנס למשחק טוני ווקאמה, שכאמור סופסל בשל ירידה ביכולתו ולאחר 5 דקות, ווקאמה הראה שההחלטה להכניס אותו הייתה נכונה. דור אלו הגביהה כדור מהאגף, שהגיע לניגרי, ובסיבוב חד ובעיטה שטוחה כבש את השוויון – 1:1. אלה היו דקות מומנטום מהצד האורח, והיה נדמה כי הקבוצה שקרובה יותר להבקיע הייתה דווקא באר שבע. אבל מה שהתפתח על כר הדשא היה שונה. התקפה מתפרצת קטלנית בדקה ה-76 הסתיימה ברשת של דודו גורש, לאחר שקופיץ' נותר לבדו, בהעתק זהה לשער הראשון של הצ'כים, וקבע 1:2 למארחים. בשלב זה, הכניס בכר למשחק את תותחיו הכבדים – איסאק קואנקה ומיכאל אוחנה – בנסיון להשיג שוויון ואולי אף יותר, אבל זה לא עבד. חמש דקות לאחר מכן, באקוש כבש את השלישי וקבע את תוצאת המשחק – 1:3.

וכעת – פגרה. הפועל באר שבע לא יכלה לייחל לפגרה יותר טובה מזו. השחקנים יחזרו במהירות לישראל ויגיעו כמה שיותר מוקדם לפני צום יום הכיפור, והפעם הבאה שהקבוצה תעלה לשחק תהיה ב-14.10 במשחק חוץ מול הפועל רעננה בליגת העל. המשחק במסגרת המחזור השישי בליגה מול הפועל עכו בטרנר נדחה לחודש נובמבר.