התחושה היום בעיר באר שבע היא תחושה שכבר מספר שנים לא מורגשת באוויר. אצל רבים, מדובר בהרגשה שהיום אלופת המדינה תפסיד לויקטוריה פלזן, והשאלה היא רק – כמה דודו גורש יחטוף?

אי אפשר שלא להבין מהיכן נובעת התחושה הזו. על הפועל באר שבע עברה טלטלה גדולה לפני יומיים, אז הודיעה הבעלים אלונה ברקת, כי תוסף תזונה אסור נמצא בדמו של שיר צדק, וכעת מחכים בדריכות לפתיחת הבקבוקון השני כדי לדעת האם החומר היה אכן ספוג בדמו של צדק. בנוסף, ההגנה מתמודדת עם מכת פציעות לא קלה. צדק, כאמור, לא ישחק. גם מיגל ויטור לא, וגם בן ביטון – שנייהם פצועים. השוער גיא חיימוב אמנם שוהה עם הקבוצה בפלזן, אך לפי האימון המסכם אתמול, נראה כי הכאבים (זכר לפציעה במשחק מול הפועל חיפה) הכריעו אותו. מסתמן כי מי שיפתח בשער יהיה דודו גורש, שמשחקו האחרון בקבוצה היה לפני כחודש וחצי. בחוליית ההגנה ישחקו דור אלו, חאתם עבד אלחמיד, לואי טאהא וה"שורד" היחיד מההרכב החזק - מיחאי קורהוט.

ואם כל זה לא מספיק – מול הפועל באר שבע תתייצב מוליכת הליגה הצ'כית, ויקטוריה פלזן. הצ'כים יגיעו במטרה ברורה והיא לנצח את המשחק, לאחר הפתיחה הגרועה (תבוסה 3:0 לבוקרשט) של קמפיין שלב הבתים. הקבוצה הצ'כית מגיעה למשחק במומנטום נהדר, שכולל 8 ניצחונות ליגה מתוך 8 מחזורים – היחידה בליגה הצ'כית עם מאזן מושלם, ומבדיקה שערכנו מסתבר כי היא גם הקבוצה המובילה מהבחינה הזו באירופה. אף קבוצה לא מחזיקה במאזן של 8 ניצחונות מ-8 משחקים, אף כי חשוב לציין שמרבית הליגות ביבשת עדיין לא הגיעו למחזור השמיני. למאמן הצ'כי סגל מלא והוא יעלה בהרכב החזק ביותר. בעיתונות המקומית נכתב כי הצוות המקצועי מודע לבעיות בסגל של באר שבע, ובעיקר בהגנה, והשחקנים קיבלו הוראה לפתוח את המשחק במרץ על מנת לכבוש שער ראשון מוקדם, בדומה למה שעשתה הפועל באר שבע במחזור שעבר ללוגאנו השוויצרית.

אז כאמור, כל הסימנים מצביעים על משחק קשה מאוד עבור ברק בכר וחניכיו הערב. מצד שני, גם בעונה שעברה הגיעה הפועל באר שבע עם הגב לקיר מספר פעמים – וברובן לא כשלה, אלא חוללה הפתעה גדולה. האם גם היום יהיה משחק שיזכר בספר ההיסטוריה של המועדון? ב-22:00 נגלה.