-

ויקטוריה פלזן יצאה אתמול למשחק חוץ נגד קבוצת התחתית, מלדה בולסלב. הקבוצה הגיעה למשחק אחרי שבעה משחקי לליגה ללא הפסד וספיגת שני שערים בלבד, כך שעל הנייר, זה לא היה צריך להיות משחק קשה למוליכת הליגה הצ'כית – וכך אכן היה.

פלזן סגרה את המשחק במהירות לאחר שהחלוץ, מיכאל קרמנסיק, כבש צמד לרשת המארחת בתוך רבע שעה בלבד מפתיחת המשחק. זה הספיק לפלזן על מנת לרשום ניצחון שמיני בליגה ולהישאר עם מאזן מושלם לאחר שמונה מחזורים, הישג מכובד שנכון לעכשיו, אין דומה לו בכדורגל האירופאי. לעומת המאזן המושלם בליגה, באירופה הקבוצה חטפה שלישייה מסטיאווה בוקרשט במחזור הפותח של שלב הבתים. נזכיר כי בוקרשט ופלזן נפגשו בסיבוב המוקדמות השלישי העונה, וגם אז לא הצליחה פלזן לנצח את בוקרשט. המשחק הראשון ברומניה נגמר ב-2:2 ובצ'כיה הובסה פלזן 4:1.

תקציר המשחק מאמש:

-

מאמנה של פלזן, פטריק ורבה, עלה למשחק הליגה עם רוב השחקנים החזקים ביותר העומדים לרשותו וההערכה היא כי ההרכב שעלה אתמול לא יהיה שונה בצורה ניכרת מההרכב שיעלה ביום חמישי. מהתגובות ברשתות החברתיות, ניתן להבין כי האוהדים הצ'כים לא מקלים ראש בבאר שבע, בעיקר בשל העובדה שלמרות הכושר הטוב, הקבוצה חטפה תבוסה (3:0) במחזור הראשון של שלב הבתים מבוקרשט. לכן, האוהדים רוצים ניצחון כשאחד מהם כתב: "למרות שבאר שבע לא בכושר, אני מעדיף לנצח 0:1 קטן, העיקר לנצח!"

מה שבכל זאת העיב על הניצחון התרחש בדקה ה-80 כשהמגן הוותיק, דיוויד לימברסקי, נפצע בפניו לאחר ששחקן אורח פגע בו בצורה מכוערת. הוא הוחלף ופונה לבית החולים. מאמן הקבוצה אמר לאחר המשחק שנראה כי הוא לא שבר שום חלק בגופו והוא מקווה שיתאושש במהרה ויהיה כשיר לחמישי. כובש צמד הניצחון, מיכאל קמרנסיק, התייחס למשחק מול באר שבע לאחר המשחק: "אנחנו משחקים בבית שלנו מול יריבה טובה. אנחנו רוצים לנצח ולהראות לאוהדים שאנחנו יודעים לשחק גם באירופה"