כשעלו השחקנים לכר הדשא, הונף ביציע הדרומי דגל ועליו מצוייר ליצן מפחיד, ומתחת ליציע כיתוב "ברוכים הבאים לתאטרון הסיוטים". נראה שהמסר חלחל היטב לשחקני לוגאנו השוויצרים, שכן הם פתחו את המשחק בהלם לאור התפאורה המדהימה והעידוד העוצמתי באצטדיון 'טוטו טרנר'.

תפאורת הפתיחה. צילום: איציק בלניצקי, one.co.il

כבר בדקה השנייה עלתה הפועל באר שבע על לוח התוצאות. מאור מליקסון התנהל באגף ימין, שלח כדור עומק חכם לדן איינבינדר, שמקרוב מול השוער דחק את הכדור פנימה וקבע 0:1 מוקדם מאוד. 10 דקות לאחר מכן, דור אלו שלח כדור מהאגף הימני לתוך הרחבה. הכדור נבלם בידו של שחקן הגנה בשחור והשופט היה חד משמעי ופסק כדור מ-11 מטרים. השחקנים השוויצרים אפילו לא התווכחו על ההחלטה. תומאש פקהארט ניגש לבעוט את הכדור אך שוער לוגאנו, דה קוסטה, עצר בקלילות את הכדור. מאותו רגע חלה ירידה מסוימת בהתלהבות שהפועל באר שבע החלה עמה את המשחק. בדקה ה-27 פקהארט כבש שער שנפסל בטענת נבדל.

המאמן השוויצרי ערך חילוף כפול בתחילת המחצית השנייה, חילוף שעשה לקבוצתו רק טוב. ניתן לומר שפתיחת המחצית השנייה של לוגאנו הייתה זהה לפתיחת המחצית הראשונה של באר שבע. האורחים תקפו ולחצו את שחקני אלופת המדינה, אבל לא הגיעו לסיכון ממשי ליד שערו של גיא חיימוב. בניגוד למהלך המשחק, בדקה ה-60 הייתה זו באר שבע שכבשה והכפילה את התוצאה. מליקסון, מי אם לא הוא, פרץ מהאגף, הופל ברחבה והשופט הצרפתי שוב היה החלטי בשריקה. הפעם היה זה שיר צדק שניגש לבעוט, כבש, ורץ לחגוג עם האוהדים את היתרון הכפול.

אלו, לפני שנפצע והוחלף במחצית השנייה, צילום: איציק בלנציקי, one.co.il

לוגאנו לא וויתרה על המשחק ונהנתה מירידה ביכולת של הפועל באר שבע. בדקה ה-68 היא באה על שכרה. שיר צדק נגע בכדור שהוסט מהאגף, אבל לצערו הכדור פגש את רגלו וניתז בזווית מדוייקת לתוך שערו של גיא חיימוב – 1:2 לאלופת המדינה. השוויצרים לחצו מאוד וניסו להשיג את שער השוויון. המשחק של באר שבע אופיין בפאניקה, בעיקר בתוספת הזמן, בה השחקנים בקושי הצליחו להחזיק בכדור ולהעביר את הזמן. למרות זאת, האדומים הצליחו לשמור את התוצאה ולחגוג פתיחה מעולה לשלב הבתים. לברק בכר והשחקנים אין הרבה זמן לנוח, שכן כבר בעוד יומיים (ראשון) הם יפגשו את בני יהודה למשחק במסגרת ליגת העל.

במשחק נוסף שנערך בבית הביסה סטיאווה בוקרשט 0:3 את ויקטוריה פלזן. בודסקו (21, פנדל; 44) ואילבץ' (73) כבשו את השערים והפכו את המשחק לקליל עבור הרומנים, שמתייצבים בראש בית מספר 7. במחזור הבא, בעוד שבועיים, לוגאנו תארח את סטיאווה בוקרשט בעוד הפועל באר שבע תצא למשחק חוץ בצ'כיה – מול ויקטוריה פלזן – משחק שייערך יממה לפני צום יום כיפור.