הליגה האירופית לעונת 2017/2018 תפתח הערב בסבב המשחקים ראשון בשעה 20:00. בסבב המשחקים השני, בשעה 22:00, תצטרף למפעל אלופת ישראל בכדורגל, הפועל באר שבע.

-

עבור ברק בכר וחניכיו זו תהיה הופעה שנייה במפעל. ההופעה הראשונה התקיימה בעונה שעברה, והסתיימה בהעפלה סנסציונית לשלב 32 הגדולות, שם נעצרה באר שבע על ידי בשיקטאש הטורקית. העונה, כך מקווים בקבוצה, תצליח באר שבע לשחזר את ההישג ואולי אף להגיע רחוק מכך. לצורך כך, באר שבע תצטרך לנצח בבית את לוגאנו, שלפחות על הנייר, מסתמנת כקבוצה החלשה בבית.

ברק בכר צפוי לפתוח בהרכב החזק ביותר שעומד לרשותו. מי שיחזרו, ככל הנראה, להרכב הם דן איינבינדר ומאור מליקסון, שפתחו על הספסל במשחק הליגה מול אשקלון. דור אלו ימשיך באגף ימין ויציין את הופעת הבכורה שלו באירופה. מבחינת מצבת החלוצים, תומאש פקהארט יפתח, אך לא ברור מי יהיה על הספסל. אליניב ברדה ככל הנראה לא ייכלל בסגל והאוהדים מקווים להפתעה מצידו של בן שהר – שמחלים במהירות מפציעתו – וייתכן כי ייכלל כבר הערב בסגל.

-

מדוע מיכאל אוחנה לא יהיה בסגל?

מיכאל אוחנה לא יהיה בסגל המשחק הערב. מדובר בהחלטה שהתקבלה אתמול ועוררה פליאה בקרב אוהדי הקבוצה. אוחנה אמנם לא היה מבריק במשחקיו האחרונים, כולל מחצית חלשה נגד הפועל אשקלון, אך הראה כמה הוא יכול להשפיע על המשחק, גם באירופה, בעיקר בצמד המשחקים נגד לודוגורץ.

כלפי חוץ, משדרים בקבוצה כי הוצאתו של אוחנה מהסגל היא עניין מקצועי בלבד. למרות זאת, ייתכן ומדובר במסר שמעביר המאמן לעבר אוחנה. כבר בתחילת העונה, זימן בכר את אוחנה לשיחה ובה נזף בו על גישתו במשחקים ובאימונים. אז, אמר בכר לאוחנה כי הוא צריך לחזור לתלם, להשמע להוראות, להשקיע את מיטב יכולתו באימונים ובמשחקים ולקבל כל החלטה של הצוות המקצועי – בדיוק כמו שחקן אחר.

נכון לעכשיו, לא ברור האם התרחש אירוע מסויים בימים האחרונים שגרם לבכר לקבל את ההחלטה. בכל מקרה, מיכאל אוחנה יצפה במשחק הערב מהיציע.

"דם חדש" ב'טוטו טרנר'

הערב יתרחש אירוע שלא היה באצטדיון 'טוטו טרנר' מיום היווסדו. כמות גדולה יחסית (כמה אלפים) של אוהדים "חדשים" יכנסו בשערי האצטדיון ו"יחליפו" את מנויי הליגה, שנמצאים באצטדיון באופן קבוע במשך השנתיים האחרונות. המהלך הזה התבצע משום שהרבה מנויים לא מימשו את זכותם לקנות את המיני-מנויים שהמועדון הוציא למכירה למשחקי הליגה האירופית. בתחילת השבוע, הוציאו את המיני-מנויים למכירה ונתגלה כי בכל שער ישנם לפחות 400 מקומות פנויים, כשבחלק מהשערים הרבה יותר.

-

כך, יכלו אוהדים שונים, ובתוכם, אוהדים שלא זכו לחוות את אצטדיון 'טוטו טרנר' או ביקרו בו לעיתים נדירות, להבטיח את מקומם בשלושת משחקי הבית הקרובים באירופה. במועדון מקווים שה"דם החדש" של האוהדים יתן את הכול על מנת לדחוף את הקבוצה לסיפתח מוצלח בשלב הבתים. כמו במשחק הבית מול מאריבור, גם הפעם, המועדון העלה פוסט בעמוד הפייסבוק בו הוא מבקש מהאוהדים לא לעמוד במדרגות, שכן הדבר יגרור קנס מאופ"א מכיוון שהדבר "חוסם את יציאות החירום" ויכול להשפיע במקרה שיצטרך להתקיים פינוי של האוהדים. במשחק שעבר הוצבו מאבטחים שמטרתם הייתה לשמור על כך שאוהדים לא ישבו במדרגות, כך גם צפוי הערב.