"לא מילא את דרישת ההתראה שמספרה 700114804 ולא הציג אישור הטמנה במשרדינו". זה הנוסח שהיה כתוב בדוח שקיבל גבריאל גבריאלוב, תושב באר שבע שגר ברחוב הסנהדרין 114. גבריאלוב קיבל את הדוח שלא בצדק, שכן הוא כלל לא שיפץ את ביתו ובכלל גר בביתו הנוכחי בשכירות. הדוח נשלח לו בדואר רשום ובו אגף איכות הסביבה של עיריית באר שבע גובים ממנו תשלום קנס על סך 730 ₪ על פסולת בניין לא חוקית שיש באזור מגוריו. הפסולת נגרמה כתוצאה משיפוץ דירה, אך הוא כלל לא עשה זאת. "אני לא שיפצתי את הבית, הבית שלי מושכר. אין לי זכות לשפץ את הבית כי זה בית לא שלי, הבית שלי לא משופץ בכלל. הם יכולים גם לבוא לראות תמונות אין בעיה", מבהיר גבריאלוב.

-

הדוח נשלח לדניאל גבריאלוב, אשתו של גבריאל, באופן אוטומטי לאחר שנכתב בו כי קיבלו התראה על כך לפני כחודש, ולא המציאו את האישורים המתאימים להשלכת פסולת בניין. אולם, הוא מעולם לא קיבל הודעה כזו וכאמור, לא ביצע את השיפוץ. גבריאלוב מחדד: "כתוב בדוח שנתנו לי התראה חודש מראש וכאילו הם ראו שאני משפץ כביכול, ובגלל שלא הראיתי להם אישורי הטמנה בעירייה נתנו לי דוח אוטומטית בלי לבוא אפילו. אף אחד לא דיבר איתי. איך הם נותנים דוח? בלי לבקש תעודת זהות מהבן אדם? על סמך מה?".

גורמי אגף איכות הסביבה בעירייה יכלו לכל הפחות להגיע ולראות את המצב במו עיניהם כדי להבין שקרתה כאן טעות וכנראה התבלבלו בכתובת. "יכול להיות שזה גם טעות. אני סנהדרין 114 אבל יש כניסה א, ב, ד.... ניסיתי ליצור קשר אבל הגוף הזה אטום. אין עם מי לדבר... מעבירים אותי מבן אדם לבן אדם, בירוקרטיה... ואומרים שהרכזת הלכה לעשות ניתוח ומחכים שהיא תחזור. זה לא הגיוני", מסביר גבריאלוב.

מהעירייה נמסר בתגובה: "בניגוד לטענות מר דניאל גבריאלוב, קיבל תשובה לפנייתו מאגף איכות הסביבה שהנושא הועבר לטיפול התובע העירוני, ועד לקבלת החלטה הוחלט להקפיא את הדרישה לתשלום".

למרות תגובת העירייה, עדיין עולים סימני שאלה לגבי האופן בו התנהלו באגף איכות הסביבה. במקרה זה, ניתן היה למנוע מראש את כל המצב ואת חוסר הנעימות והבלבול שנגרם לתושבים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו