אלכס משביצקי ז"ל נפל בעופרת יצוקה, הוא היה בן 21 במותו. הוריו, מתמטיקאים שחלקו יחד עם בנם את האהבה לתחום החליטו להנציח את זכרו בדרך ייחודית – מרוץ למדע ומתמטיקה.

-

את מרוץ למדע ומתמטיקה יזם אביו אלכס משביצקי, פרופ' למתמטיקה, מתוך הרצון להנציח בדרך ייחודית בתחום שהיה קרוב ללבו של אלכס ומתוך שאיפה לגרום לבני נוער אחרים להתחבר לתחום.

השנה בתאריך 11.9 ביום הולדתו של אלכס, התקיים המרוץ לזכרו. באירוע השתתפו בני נוער מבתי ספר שונים בבאר שבע שנחשפו לנושא ולדמותו של אלכס.

בתחרות התלמידים חולקו לקבוצות עבודה על משימות מתמטיות ומדעיות ברחבי הפארק והשתתפו בחידון תחרותי עם שופטים מהאוניברסיטה. בסיום האירוע התקיים טקס חלוקת פרסים ובהצגת דמותו של אלכס משביצקי.

-

פרופ' גרגורי משביצקי: "פארק המדע הוא ללא ספק המק המתאים לקיים אירוע לזכרו של אלכס שהיה כה מחובר לתחום, השילוב בין ההצלחה לקירוב בני נוער מהפריפריה לתחום הוא מוצלח וחשוב".

ד"ר נצח פרביאש, מנהל פארק קרסו למדע: "נפלה בחלקנו הזכות להיות שותפים למפעל הנצחה מרגש זה. אלכס ז"ל אהב את תחום המתמטיקה והמדעים ואנו מממשים את בחירתם של הוריו להנציח את זכרו בפעילות מתמטית מדעית ומקווים שבאמצעותה נצליח להעביר את ההתלהבות והברק בעיניים לבני נוער רבים נוספים".