גיוס יצירתי של עובדים לשוק הפרסום בנגב: הערב (10.9) יתקיים בבאר שבע אירוע ספידייטינג, שלא למטרת היכרות רומנטית. מדובר בסבב ראיונות עבודה, בן 4 דקות כל אחד, במהלכו יציגו 20 מעצבים גרפיים את תיק העבודות שלהם, בפני מנכ"לי חברות פרסום, בתי תוכנה, משרדי קריאייטיב, במטרה להתקבל לעבודה. האירוע הינו תוצר של שיתוף פעולה ייחודי בין קהילת "מעצבים דרום", לבין ארץעיר (תור המדבר לשעבר) האירוע ייערך במרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב, שהקימה JNF  ארה"ב ומפעילה עמותת ארץעיר.

-

האירוע נועד לעודד גיוס של צעירים לתחום העיצוב והפרסום בדרום, ומעניק להם הזדמנות להציג את תיק עבודות למעסיקים פוטנציאליים בדרום. במסגרת האירוע יינתנו לכל מועמד 4 דקות להציג את עצמו ואת עבודותיו בפני מנכ"לים ומנהלים בכירים במשרדי הפרסום. בתום 4 דקות ועם הישמע הזמזם ימשיך המועמד למעסיק הבא וכך הלאה.

בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץעיר התייחסה לאירוע ואמרה כי "נהוג לחשוב שתחום הפרסום חי רק בתל אביב, אבל בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה וביקוש בתחום העיצוב והפרסום בדרום, הן מצד המעסיקים והן מצד המעצבים. אם בעבר מעצב  שרצה להשתלב במשרד פרסום היה צריך לעבוד במרכז הארץ, היום פועלים בנגב המון משרדי פרסום. באמצעות האירוע אנו מאמינים שנוכל לחשוף בפני מעסיקים בנגב את מיטב המעצבים המוכשרים שחיים באזור ובכך לעודד את הכלכלה המקומית המקיימת. אם נצליח להביא לשיתוף פעולה בין מעצבים למעסיקים פוטנציאלים, הנגב כולו מרוויח מכך. גם ייצרנו מקומות תעסוקה חדשים וגם חיזקנו את הקהילות המקצועיות בנגב".

בין משרדי הפרסום שייקחו חלק: סטרייפס, אביעוז קריספין, לאבה אינטראקטיב בע"מ, בן יהודה פרסום, שוקר קריאייטיב, web baker studio, oasis media ועוד.

איתמר צרפתי, מנהל ומייסד קהילת מעצבים דרום: "בשנתיים האחרונות העלנו את המודעות לתחום העיצוב, יצרנו מפגשים מקצועיים, הרצאות וסדנאות ותחרויות. השנה החלטנו לשים דגש על הזדמנויות התעסוקה למעצבים בדרום. בתחום התעסוקה יש מצב של ביצה ותרנגולת. מעסיקים מעדיפים לגייס מעצבים מנוסים, ולכן מעצבים צעירים נאלצים לעזוב למרכז על מנת למצוא עבודה, ולכן יש חוסר היצע - צריך לשבור את המעגל הזה. המטרה בערב הזה הוא לייצר חשיפה להזדמנויות התעסוקה באיזור עבור המעסיקים ועבור המעצבים בצורה קלילה ולא פורמאלית. בנוסף, במהלך הערב נשיק אפליקצייה יעודית לחיפוש ומציאת מעצבים ומעסיקים בתחום העיצוב. אנחנו מאמינים שפעולות מהסוג הזה ייצרו חשיפה, תחרות בריאה ויעלו את הרמה של התחום כולו".

האירוע יתקיים הערב, ה- 10/9/17 בשעה 18:30 במרכז לאודר בבאר שבע