ביום רביעי (6.9) , גדשו את מתחם WeWork בבאר שבע עשרות עצמאים ועצמאיות, בעלי ובעלות עסקים והגיעו לשמוע הרצאות מרתקות בכנס ייחודי שקיימה להב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל. הכנס עסק במתן כלים לניהול נכון של העסק בהיבטים שונים, בהם: שיווק, שימור לקוחות, קבלת החלטות ודיני עבודה, כשבסוף מרתון ההרצאות התקיים מושב שאלות ותשובות עם המומחים.

-

להב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, הוקמה על מנת לייצג, לקדם ולפעול בעניינו של מגזר העובדים העצמאיים והעסקים הקטנים והבינוניים, לרבות קידום השוואת זכויות העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים לאלה של השכירים, ויצירת רשת ביטחון סוציאלית התומכת בצמיחתם ובשגשוג המשק כולו. בין הישגיה הרבים של להב ניתן למנות שורה של חוקים מרכזיים, המהווים בשורה אמתית לציבור העצמאים בישראל, כגון: חקיקת חוק מוסר תשלומים הוגן (שוטף + 30), חקיקת חוק פנסיה חובה לעצמאים, העדפת עסקים קטנים במכרזים ממשלתיים ועוד.

בנוסף, ללהב מערך שטח הכולל 65 שלוחות ברחבי ארץ המנוהלות כולן בהתנדבות על ידי עצמאים ובעלי עסקים. מטרת השלוחות ייזום פעילות אקדמית לעצמאיים; איתור מכשולים איתם מתמודדים העסקים בעיר והצפתם מול הגורמים הרלוונטיים ברשויות המקומיות. הכנס בבאר שבע הינו חלק מפעילותה העניפה של שלוחת להב בדרום, בראשה עומדים היועץ העסקי פרדריק (פרדי) גרניט, הכלכלן אברהם שפירא ואיש העסקים ח'אלד אבו אטייף.  

נשיא להב עו"ד רועי כהן וראשי שלוחות להב דרום. צילום: ניקי טרוק

-

"כשפוגשים את העצמאים והעסקים הקטנים בשטח, המספרים והנתונים שתמיד מציגים לנו בכנסת – הופכים לשמות, לסיפורים, למשפחות ", אומר נשיא להב עו"ד רועי כהן, " בגלל זה היה לנו חשוב כל כך לפתוח את תכנית השלוחות. המטרה היא לייצר "בית" בכל עיר ובכל יישוב בארץ לעצמאים ולעסקים הקטנים, בית שיהיה להם נגיש לכל צרכיהם ושייתן מענה מול הרשות המקומית בדבר הזכות הבסיסית והטבעית ביותר שלהם: לשרוד ולקיים את העסק שלהם בכבוד.  אני מאחל לכולם ולכולן שנה טובה, פורייה וקורא לציבור – צאו לקנות בעסקים הקטנים, זה מחזק את המשק ואת ישראל כולה".