"איך שהם שמו לי את הטיפות כדי שאתעלף במסגרת הבדיקה, חרב עליי עולמי. אחרי דקה או שתיים פתאום היה לי קוצר נשימה והתחלתי לצרוח שאין לי אוויר ותפתחו את הדלת. ואמרתי שאני רוצה להקיא, ומסתבר שאיבדתי את ההכרה והלב הפסיק לפעום לדקה. ואז הם קראו לרופא קרדיולוג. אין לי מושג איך העירו אותי, לא יודעת מה היה באותו הרגע. אני זוכרת רק ששמו אותי על כיסא גלגלים, החזירו אותי לחדר, הרופא הסתכל ואומר לי קוצב לב. אני לא קולטת, הייתי עדיין מעורפלת. הוא התקשר לבעלי ואמר לו שאנחנו שולחים אותה ישר לסורוקה באמבולנס", נזכרת עופרה אבטבי, בת 55, תושבת נווה נוי.

אבטבי עברה לפני מספר שבועות את המאורע המלחיץ ביותר, כשהיא איבדה את ההכרה וליבה הפסיק לפעום. המזל הגדול היה שזה קרה בזמן שהייתה בבדיקות במרכז הרפואי "אסותא", כך שהצוות הרפואי יכל לפעול במהירות ולסייע לה.

-

השנה האחרונה שעברה על עופרה לא הייתה פשוטה, בלשון המעטה. היא הרגישה לא טוב, נפלה הרבה במצבים שונים, היו לה מספר תאונות עם הרכב, כאבים בחזה וקוצר נשימה, "נפלתי המון השנה, מעל 10 פעמים. נפלתי במטבח, פתאום, ללא התרעה. רצה בטיילת ונופלת. נפלתי בסופר, נפלתי בחצר, כל מיני פעמים. היו לי כמה פעמים תאונות עם האוטו. פתאום לחצתי על הדוושה של הגז במקום על הברקס, לא יודעת מה עבר לי באותו רגע. משהו לא היה בסדר. הייתה לי שנה מאוד מאוד קשה, אבל המשכתי לעסוק בעניינים הרגילים, לא חשבתי לבדוק את זה".

המקרה האחרון היה נפילה שלה בטיילת בשכונה ואחריה עופרה ובעלה שהתעקש, החליטו לגשת לבדיקות. בהתחלה כל הבדיקות יצאו תקינות, אך עופרה התעקשה ללכת לרופאה נוירולוגית שביקשה ממנה לבצע את בדיקת ה-tiltest. בדיקה זו נמשכת 40 דקות ובה גורמים הרופאים לעילפון מתוכנן כדי לבדוק מה גורם למצבים הללו. את הבדיקה הזו ביצעה עופרה במרכז אסותא בבאר שבע ואז קרה המקרה בו ליבה הפסיק לפעום.

כשפינו את עופרה לסורוקה אחרי המקרה, עשו לה מספר בדיקות והוחלט לשים לה קוצב לב, עקב הפרעות בלב. "אני הייתי בשוק. כי אני הייתי עושה הכל, מנקה את הבית, לוקחת את הילד... הכל. אני רק בת 55, אני צעירה בשביל בעיות בלב!", משתפת עופרה.

אל תזניחו את הבריאות

עופרה אף פרסמה על כך פוסט ברשת החברתית "פייסבוק" בו היא מתארת את האירוע ומודה לצוות "אסותא" על הטיפול הרפואי והעזרה המיידית שניתנה לה. היא מוסיפה ואומרת: "הצוות של אסותא, הטכנאיות, הרופא, כולם... הייתי חייבת להודות להם". בנוסף, היא הודתה לנוירולוגית שבדקה אותה ושלחה אותה לבצע את כל הבדיקות בזכותן הבינו מה הייתה הבעיה הרפואית.

...

Posted by ‎עופרה אבטבי‎ on Sunday, September 3, 2017

-

המסר החשוב ביותר שעופרה מדגישה הוא ללכת ולהיבדק ולשמור על הבריאות. "לכו להיבדק, תשמרו על עצמכם. אנחנו צעירים מידי בשביל להחזיר ציוד. כבר התעלפתי לפני כמה שנים ולא עשיתי סיפור, לא הלכתי לרופא ולא סיפרתי לאף אחד, לא דאגתי", היא נזכרת. אבל היא מדגישה שחשוב לנדנד לרופאים אם צריך, לשים לב לכל דבר שקורה לנו ולא להעביר אותו על סדר היום. בסופו של דבר, הבריאות שלנו היא החשובה ביותר.