תוסיפו עוד אחד לרשימה: בן ביטון נפצע אמש במשחקה של נבחרת ישראל נגד מולדובה, וייעדר לפחות בשבועיים הקרובים. האיבחון הראשוני של הצוות הרפואי באצטדיון 'סמי עופר' היה שביטון סובל מחבלה חזקה בשריר הירך האחורי, אך ככל שעבר הזמן התגלה כי הפציעה ככל הנראה חמורה יותר. ביטון לא הצליח לקום בכוחות עצמו לאחר ההתנגשות בשוער הנבחרת, עומרי גלזר, וכבר אז הבינו בבאר שבע שמדובר בפציעה שככל הנראה תגרור היעדרות של יותר משבועיים. ביטון צפוי לעבור היום צילום שיאמוד את גודל הקרע – ובהתאם לכך את זמן ההיעדרות המדוייק. את מקומו של ביטון באגף הימני יתפוס דור אלו.

-

למרות שכל מדינת ישראל התעסקה בנושא ערן זהבי וזריקת סרט הקפטן, האוהדים הבאר שבעיים ובצוות המקצועי שמו דגש על ארבעת שחקני באר שבע שעלו בהרכב הנבחרת. היחיד שזכה לסוג-של-מחמאות על משחקו במדים הכחולים אמש היה מאור מליקסון. מליקסון קיבל על עצמו את האחריות ההתקפית והיה היחיד שניסה לבצע פעולות על מנת להגיע לרחבה המקדונית, אך ללא עזרה של שחקנים נוספים, הדבר לא הסתייע. מיכאל אוחנה לא היה בשיאו ואילו דן איינבינדר, שעלה מן הספסל, היה לא רע. בקבוצה דאגו לנוכח היכולת של שיר צדק, ששבר את מלכודת הנבדל במהלך שהוביל לשער המקדוני ובכלל נראה עייף ולא בשיאו.

מכל מקום, כל הביקורות והתשבוחות על יכולת השחקנים מתגמדת לעומת העובדה כי שחקן הרכב בכיר נפצע ורשימת הפצועים של הקבוצה מתארכת. בקבוצה מאוד מקווים כי הסבב השני של משחקי הנבחרות לא יגרור אחריו פציעות נוספות. היום מיחאי קורהוט צפוי לפתוח בהרכב נבחרת הונגריה במשחק קשה מול נבחרת פורטוגל בכיכובו של כריסטיאנו רונאלדו. ביומיים הקרובים, צפויים ג'ון אוגו, טוני וואקמה וחמשת שחקני נבחרת ישראל לקחת חלק בסבב משחקי נבחרות נוסף.

גיא מלמד בדרך?

בעוד יומיים (שלישי) ייסגר חלון ההעברות של ליגת העל. בבאר שבע מעוניינים לסגור עד אז את עסקת גיא מלמד. מלמד, חלוץ בן 24, צפוי להצטרף על מנת להעניק עומק לחלק ההתקפי. במהלך סוף השבוע, נפגשו נציגי הקבוצה עם נציגי מכבי פתח תקווה. הפגישה הוגדרה כחיובית, אך נושא העברתו של מלמד עדיין רחוק מלהיסגר.

-

בפתח תקווה מעוניינים שהפועל באר שבע תשאיל אלייהם שחקן התקפה במסגרת ההסכם. האופציות הן: אמיר חלאילה, מוחמד גאדיר וניב זריהן. באשר לשניים האחרונים, קיים סיכוי נמוך שיושאלו. לגבי חלאילה, בבאר שבע בכל מקרה התכוונו להשאיל אותו לקבוצה אחרת במהלך העונה הנוכחית, אך מעוניינים שיקבל דקות משחק בקבוצה שתקלוט אותו. אם יושאל למכבי פתח תקווה, הסיכוי שיקבל דקות משחק רבות כפי שמצפים בבאר שבע – קטן.

השחקן עצמו מעוניין לעבור לאלופת המדינה והקבוצה לא צפוייה להתקל בקשיים במשא ומתן הישיר מולו. נדמה שכעת העסקה עומדת על השאלה האם באר שבע תגיע לסיכום עם מכבי פתח תקווה.