כולם אוהבים פיצה, על זה אין ויכוח. כנראה שזאת אחת מהסיבות על כך שהמון בעלי עסקים מחליטים לקום ולפתוח פיצריות. גם עדי סלאח ואביאור החליטו ללכת על זה,  הם פתחו את פיצה פאנצ'.

ספרו לנו, למה החלטתם לפתוח פיצה?

"קודם כל כי זה טעים, אין על פיצה. יש לנו נסיון רב בתחום שנינו מגיעים מתחום המזון, יש לנו מן רומן לא מוסבר עם פיצות. שנינו מאוד אוהבים לתת שירות וגם מכינים פיצה איכותית שלדעתנו מביאה איתה טעם מיוחד, יש לנו את הפאנצ' שלנו.."

-

והמיקום מה איתו, למה דווקא בשכונה ג'?

"שכונה ג׳ זאת שכונה שאין בה אפילו פיצרייה אחת. בנוסף, רצינו מקום עם שכירות סבירה בכדי שנוכל למכור במחירים נוחים. אנחנו באופן אישי כילידי באר שבע מאוד אוהבים את השכונה ואת האוכלוסייה שבה, סטודנטים יחד עם ותיקי וצעירי המקום, זה מחזה מדהים. מגיע לתושבים ולסטודנטים פיצה טעימה".

מאיפה הגיע הרעיון לשם "פיצה פאנצ'"?

"שנינו מאוד אוהבים הומור, זה מה שמחייה אותנו מאז ומעולם. בראש ובראשונה אנחנו אנשי שירות, אנשים שדואגים שללקוח יהיה נעים מהרגע שהוא נכנס אלינו לחנות ועד הרגע שהוא יוצא ממנה. לקוח יודע שפתאום הוא יכול לשמוע שיצא לו 1500 ₪ כשהוא הזמין מגש פיצה + שתייה, אוירה היא חלק מהעניין. יש גם את הקיר המדהים שלנו שתכף יהיה מוכן, כולו מפוצץ פאנצ'ים על פיצה".

מה אפשר למצוא אצלכם שאין בפיצות אחרות?

" חיוך, עם כל מגש ולכל לקוח. אנחנו מכינים פיצות בסגנונות שונים, הרטבים נעשים על ידינו עם המון אהבה. אנחנו משתשמים בחומרי גלם הכי איכותיים שיש ומכינים הכל במקום"

ואיך לא, כמובן שישבנו לאכול.. פיצה טעימה, נראה שהחבר'ה הצעירים יודעים מה הם עושים.

שיהיה בהצלחה!


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו