רחל, תושבת באר שבע בת 75 נכנסה השבוע לחנות בגדים בקניון עזריאלי הנגב עם חברתה והניחה את הטלפון הסלולרי שלה בתיקה. כשהגיעה לקופה כדי לשלם הבחינה לאחר מספר שניות כי הטלפון הסלולרי שלה לא בנמצא, וחשדה כי נגנב.

-

במצלמות האבטחה נראה צעיר שמסתובב בחנות וכאשר רחל עברה קרוב אליו, נצמד אליה ובו גנב לכאורה את הטלפון הסלולרי שלה. רחל סיפרה על השתלשלות האירועים "היה לי תיק על הגב והוא עקב אחריי, ראיתי איזה מכנס שאהבתי ופתאום הוא נפל לי מהיד והתכופפתי להרים אותו. אחר כך הלכתי לקופה וגיליתי שאין טלפון, כנראה הרים לי אותו כשהתכופפתי".

רחל, בת 75 שאינה זוכרת במדוייק את מספרי הטלפון של קרוביה נבהלה לאחר שהבינה כי מכשיר הטלפון הסלולרי שלה נגנב "לא ידעתי את מספר הטלפון בבית. לא יכולתי להתקשר לאף אחד. בחנות למזלי עזרו לי והצליחו להתקשר למשפחה שלי".

-

בצילומי האבטחה רואים את החשוד מסתובב בחנות הבגדים, ואת רחל יחד עם חברתה. כאשר השתיים התקרבו אליו, ניתן לראות בצילומי האבטחה כי החשוד נצמד אליהן שם ולאחר שניות בודדות יוצא במהירות מהחנות, ככל הנראה כשהטלפון בידו, טלפון בעל ערך סנטימנטלי יקר עבור רחל "היה לי שם תמונות מחתונות וחינות, תמונות של הגיסות ושל הנינה שלי. אין לזה תחליף. הייתי נותנת לו כסף רק שלא היה לוקח לי את הטלפון. מזל רק שלא תקף אותי".

גולש שנחשף לסרטון האבטחה בפייסבוק זיהה את החשוד שלטענתו גנב לאחותו טלפון סלולרי נוסף לפני כשנה בחנות בגדים אחרת במרכז "ביג", אך עד היום לא נתפס. מוקדם יותר השנה נעצר חשוד בגניבת טלפון מחנות "פלורמר" בגרנד קניון. לאחר שהופצו תמונותיו ברשתות החברתיות, כמו גם סרטון האבטחה, החלו עוברים ושבים לזהות אותו בעת שניסה לגנוב מספר טלפונים נוספים. שיתוף צילומי האבטחה ברשתות החברתיות הביאו לבסוף למעצרו של החשוד והטלפון הושב לבעליו.  

-

בשנת 2016 הושבו למעלה מ-2,000 טלפונים ומכשירים ניידים" אמרו אז במשטרה והוסיפו כי "משטרת ישראל רואה חשיבות רבה במאבק בגניבות טלפונים סלולארים מתוך ידיעה כי הם מכילים חומרים רגישים וחשובים מקצועית ורגשית, זאת לצד הפעולות הנדרשות כנגד העבריינים על מנת להביאם לדין".

רחל הגישה תלונה במשטרה בתקווה כי יושב לה הטלפון הגנוב. היא מבקשת גם את עזרת הציבור בתקווה שהתושבים יוכלו לזהות את החשוד ולעזור להביאו לדין.  

האם אתם מזהים את החשוד? שתפו!

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו