תמיכת משרד התרבות בתיאטרון באר שבע ירדה, והמוסד עשוי לקבל עד 20% פחות תמיכה בהשוואה לשנה שעברה. בשנת 2016 נתמך התיאטרון בכ-10 מיליון שקלים, וכעת בעקבות מבחני התמיכה החדשים של משרד התרבות, תצטמצם התמיכה ותשפיע על פעילות התיאטרון בהמשך השנה.

-

תקציב התמיכה מושפע ממבחני התמיכה עליהם חתמה בשנה שעברה שרת התרבות והספורט, מירי רגב. המבחנים הללו מתמקדים במיקום התיאטרון ומיקום ההרצות. הניקוד הגבוה ביותר עבור פרמטרים אלו הולך למוסדות תיאטרון אשר נמצאים במרחק של יותר ממאה קילומטרים מתל אביב. לכאורה, תיאטרון באר שבע היה צריך לזכות בתמיכה גדולה יותר. אולם, עקב טעות במבחני התמיכה, בפועל ירדה התמיכה בתיאטרון בעיר לפי תקנת התיאטראות הרפרטואריים.

אם כן, נוצר מצב בו תיאטרון באר שבע יהנה מהגדלת התקציב בתקנת הפריפריה, על פי מיקומו, אך תקציבו גם יצטמצם עקב ירידה בניקודו במדדים כמותיים ואיכותיים המצויים במבחני התמיכה בתקנת התיאטראות הרפרטואריים. בפועל, תקציב התיאטרון אכן יופחת והנהלת התיאטרון תיאלץ  לבחון את היקף פעילותה עד סוף שנה זו וכן לקראת שנת 2018.

-

ממשרד התרבות נמסר כי הועבר לתיאטרון באר שבע שעליו לדאוג לקבלת ניקוד גבוה יותר בקריטריונים האיכותיים והכמותיים המתבקשים מתיאטרון מקצועי כדי לשפר את ניקודו. "השרה רגב מקווה כי תיאטרון באר שבע יפעל בנושא, כך שהתמיכה הכוללת בו תגדל בשל ביצועיו ולא רק בגין מיקומו הגאוגרפי בפריפריה שזוכה להעדפה על פי מדיניות השרה".

ממשרד התרבות לא נמסרה תגובה לנושא צמצום התמיכה בתיאטראות הרפרטואריים, כדוגמת תיאטרון באר שבע. מהמשרד נמסר בתגובה: "השרה מירי רגב מובילה מדיניות המקדמת את מוסדות התרבות בפריפריה. התיקונים אותם ערכה השרה רגב, ובפרט תקנת הפריפריה, הפכו להיות כיפת הברזל החברתית כלכלית של מוסדות התרבות בפריפריה. משרד התרבות והספורט שמח כי קיימת צמיחה של התיאטראות בפריפריה".

מתיאטרון באר שבע טרם נמסרה תגובה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו