אירוע מזעזע שהתרחש לפני כשבוע בכניסה לבאר שבע נגמר בסעיף אישום קל בלבד. לפני כשבוע נעצרה אישה בת 37 תושבת באר שבע בחשד שהשליכה את תינוקה מרכב נוסע בכניסה הצפונית לבאר שבע. בחקירתה הודתה האם במעשיה ואמרה כי "קולות אמרה לה לזרוק אותו". היום הוגש נגדה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

לפי עדויות כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, האישה נסעה ברכב לכיוון באר שבע כאשר ברכב נוהג אחיה וברכב שלושת ילדיה, תינוקה במושב בטיחות, בתה בת השנה במושב האחורי, ובנה בן ה-3 לצדה. בעת שהתקרבו עם רכבם לכניסה הצפונית לבאר שבע החליטה האם כי "זה הזמן לזרוק אותו", ולקחה את תינוקה והשליכה אותו מחלון הרכב במהירות של 80 קמ"ש ואמרה "איזו אמא רעה אני".

צילום ארכיון: דוברות מד"א

כתוצאה מפעולת האם עצר אחיה במיידי את הרכב ויצא מהרכב לכיוון התינוק הבוכה, מדמם מראשו ומגפיו. לאחר מכן נסע האח במיידית לבית החולים סורוקה שם אושפז התינוק במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא במצב בינוני, ומאז התייצב מצבו.

האם נעצרה במיידית ונלקחה לחקירה שם הודתה במעשיה ולאור התנהגותה הוחלט להפנותה לבדיקה פסיכיאטרית. האם נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית שם קבע הפסיכיאטר המחוזי כי קיים צורך דחוף באשפוזה לצורך הסתכלות מקיפה במחלקה הפסיכיאטרית.

היום בעת הדיון להארכת מעצרה בבית המשפט טען סנגורה עו"ד ינון היימן, פסיכולוג בהכשרתו, שהאם סיפרה על דחף בלתי נשלט להשליך את תינוקה מהחלון. לבסוף, על אף שיוחס לה על ידי המשטרה עבירת ניסיון לרצח, הוחלט להגיש נגדה כתב אישום בגין חבלה בנסיבות מחמירות בלבד, סעיף שעונשו עד 20 שנות מאסר. 

בבית המשפט המחוזי הגישו כתב אישום בגין גרימת חבלה בנסיבות מחמירות. צילום ארכיון

עו"ד טל (אדיר) כהן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) אמרה כי "קיים יסוד סביר לחשש שהנאשמת תסכן את בטחון הציבור, חשש שנלמד מהתנהגות המשיבה שמסיבה לא ברורה השליכה את תינוקה בן החודשיים מחלון מכונית נוסעת, ובנס לא גרמה בכך למותו". 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו