הפסטיבל כולו בסימן של אור, כאשר במהלכו יוצגו עבודות אמנות ואור בלב העיר העתיקה של באר שבע, במרחבים הציבוריים וברחובות, במסגרתם יציגו מיטב האמנים בארץ מרחבים דימיוניים של מיצבי אור, בהם האור משמש כמדיום ומתפקד כשחקן ראשי, יוקרנו עבודות וידאו מרהיבות, מיצגים ועבודות אמנות. בנוסף לעבודות האמנות יהנו מבקרי הפסטיבל מהופעות מוזיקה, מסיבות, תהלוכות אור ועוד.

-

ערן גלנטה, איתמר צרפתי וג'ניפר גלניס, הם שלושה אמנים יוצרים ומוכשרים אשר לוקחים חלק בפרויקט "ארבעים ועוד שמונה" שזהו פרויקט אמנות ותרבות חדשני המתקיים במסגרת הפסטיבל, השואב את קונספט ה"יצירה ב-48 שעות" מתחומים אחרים כמו קולנוע ותאטרון אל עולם האמנות הויזואלית. הפרויקט הינו ניסוי יצירתי אינטואיטיבי, אינטנסיבי ויוצא דופן השם דגש על התהליך לא פחות מאשר התוצר. האמנים יוצאים אל מחוץ לסטודיו שלהם, מחוץ לאזור הנוחות שלהם, ומגיעים אל חוויה חד פעמית ולא נודעת, ליצור אמנות ב48 שעות בחללים זמניים.

ערן, ג'ניפר ואיתמר אשר נבחרו לקחת חלק בפרויקט והמשותף להם מעבר לתחום עיסוקם באמנות, הוא עיר מגוריהם, באר שבע, אשר נמצאת בתנופת פיתוח אדירה וראו בה מוקד לפיתוח האמנות בעיר.

-

"האמנות שלי מבטאת עולם נרטיבי שבו היא מספרת סיפורים מוגזמים ומועצמים. אני מדגישה רגשות במקום להיצמד לפרטי המציאות.", אומרת ג'ניפר גלניס, אמנית רב תחומית ומדענית בתחום כימיה פיזיקלית ומוסיפה  "על כן האמנות שלי היא תיעוד חזותי של "הילדה הפנימית" שבי, מנסה לאזן את המשאלות וההנאות אל מול קשיי החיים."

איתמר צרפתי הוא מעצב אינטראקטיב והבעלים של סטודיו Web Baker לעיצוב ממשק וחווית משתמש. ממוקם בwework באר שבע. בנוסף, מתמחה בעיצוב Product למערכות מבוססות ווב, עיצוב אתרים ואפליקציות מובייל לסטארטאפים וחברות מבוססות טכנולוגיה. לפני שנתיים הוא הקים את קהילת ״מעצבים דרום״, שמטרתה לקדם את תחום העיצוב בדרום, יצירת שיתופי פעולה בין מעצבים וקידום תחום התעסוקה באיזור. יחד עם גרעין של מתנדבים, הם מקיימים בכל חודש הרצאה או סדנה בתחום העיצוב. איתמר מתוודה, "כבר שנתיים שאני עוקב אחרי הפעילות של 40-08 ורוצה להשתתף אבל מקבל רגליים קרות. השנה, אני עושה את זה!".

-

"מגיל צעיר משכו אותי הדרום והמרחבים האין סופיים שבו. בכל הזדמנות שהייתה הייתי בורח לאותם המקומות שבדרך כלל לא שומעים עליהם והם נשארים אנונימיים ולא מוכרים." אומר ערן גלנטה, אדריכל בעל משרד פעיל בדרום, שלוקח חלק בפרויקט "כשהקמתי משפחה בחרנו אני ואשתי לעבור לגור בדרום ולקחת חלק פעיל בעיצובו. עבודותיי מתרכזות ביחסים שבין האדם לסביבתו, הגברת המודעות למעורבות החברתית ושיתוף הציבור בתכנון שהינם מפתח לתכנון נכון ולניצול משאבים אנושיים מקומיים לעיצוב סביבת החיים".

ולסיום מסכמים השלושה, "זהו אירוע ראשון מסוגו בארץ בתחום האמנות, שנולד מתוך סצנת התרבות הבאר שבעית החדשנית והאולטימטיבית ואנו שמחים ומתרגשים שנבחרנו לקחת חלק בפרויקט המדהים הזה ומקווים שהתרבות והאמנות תתפתח ותתעצם בעוד מוקדים וערים בישראל".